فواید خرید درب ضد سرقت

آشنایی با انواع رویه درب های ضد سرقت

درب های ضد سرقت از چند بخش مهم ساخته شده اند که کیفیت بالای هر کدام از این بخش ها تضمین کننده ایمنی و استحکام این درب هاست. یکی از نکاتی که در هنگام خرید درب ضد سرقت باید به آن توجه داشته باشید، جنس رویه درب ضدسرقت است.

رویه درب ضد سرقت یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در زیبایی این دربها می باشد. رویه درب های ضد سرقت در انواع مختلفی تولید  می شود که هر کدام از آن ها کاربردهای متفاوتی دارند. در این مطلب شما را با انواع رویه درب ضد سرقت و ویژگی های هر یک آشنا می کنیم.

آشنایی با انواع رویه درب های ضد سرقت

  • رویه برجسته لوکس درب ضد سرقت

این رویه ها از ام دی اف هایی با ضخامت ۸ یا ۱۰ میلیمتر همراه با رویه چوب راش یا گردو و با چسباندن پروفیل های روکش شده ساخته می شوند. رویه درب های ایرانی معمولا ۸ میل و درب های آلتین معمولا ۱۰ میل هستند. این رویه ها پس از نصب بر روی درب ضد سرقت باید رنگ آمیزی شوند. برای رنگ آمیزی رویه برجسته درب ضد سرقت اغلب از رنگ های پلی ارتان و یا پلی استر استفاده می شود.

  • رویه برجسته اکونومی درب ضد سرقت

این رویه ها از جنس ام دی اف با روکش گردو راش یا گردو روکش شده می باشند. روی این ام دی اف ها طرح های مختلفی به وسیله دستگاه سی ان سی طرح زده می شود و سپس این قطعات بر روی ام دی اف اصلی درب چسبانده می شوند. سپس این رویه با رنگ های پلی ارتان یا پلی استر رنگ آمیزی می شود. این رویه ها معمولا ضخامت ۸ میلی متر دارند.

  • رویه درب ضد سرقت CNC

درب های ضد سرقت CNC اغلب دارای روکش چوبی از جنس ام دی اف و ضخامت ۸ یا ۱۰ میلیمتر هستند. این رویه ها با روکش های راش یا گردو روکش می شوند. بر روی این روکش ها طرح های مختلفی به وسیله دستگاه سی ان سی حکاکی می شود و سپس در نهایت رویه چسبانده شده با استفاده از رنگ های پلی ارتان یا پلی استر رنگ آمیزی می گردد.

در همه درب هایی که با این سه رویه پوشانده می شوند قسمت داخلی از نوع سی ان سی است.

آشنایی با انواع رویه درب های ضد سرقت

  • رویه درب ضد سرقت PVC

این نوع رویه ها از ام دف های خام ساخته می شود که با استفاده از دستگاه سی ان سی روی آن ها حکاکی شده است. پس از حکاکی ام دی اف، آن را در دستگاه ممبران پی وی سی پرس می کنند. این دستگاه اغلب دارای طرح چوب می باشد.

  • رویه های درب ضد سرقت نوع ملامینه

این نوع رویه ها از ام دی اف هایی به ضخامت ۵ تا ۸ میلیمتر ساخته می شوند. یک ورق نازک ملامینه روی این رویه ها پرس می شود.

راه های افزایش ایمنی درب های ضد سرقت
راه های افزایش ایمنی درب های ضد سرقت

 

آشنایی با انواع رویه درب های ضد سرقت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.