آشنایی با انواع قفل گاوصندوق

گاوصندوق محلی بسیار امن برای قرار دادن پول، اسناد و مدارک بانک، موسسات، شرکت ها است که در مدل های مختلفی در بازار موجود است. بکار بردن نوع قفل گاوصندوق می تواند به افزایش امنیت گاوصندوق کمک شایانی کند بنابراین بهتر است با انواع قفل گاوصندوق آشنا شوید و با توجه به کاربرد آن اقدام به خرید قفل گاوصندوق کنید. شما می توانید برای خرید قفل گاوصندوق و نصب آن روی گاوصندوق با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۳۴۲۶۹۶ کلیدسازی شبانه روزی تهران کلید تماس بگیرید.

بسته به نوع قفل گاوصندوق مسلما باز کردن گاوصندوق متفاوت است و به طور حتم بکار بردن قفل های بیومتریک بر روی گاوصندوق باعث افزایش امنیت گاوصندوق و سخت تر کردن کار سارقان شده است. البته نوع قفل گاوصندوق با توجه به محیط بکارگیری گاوصندوق متفاوت است.

انواع قفل گاوصندوق

قفل کلیدی گاوصندوق

این نوع قفل کاملا ساده و معمولی است و تنها نوع کلید گاوصندوق است که از امنیت برخوردار است.

قفل ترکیبی، مکانیکی گاوصندوق

این نوع قفل گاوصندوق هم در نوع و روش استفاده متفاوت و پیچیده است.

قفل ترکیبی الکترونیکی گاوصندوق

 این نوع قفل ها هم به صورت دستی و هم دیجیتالی در بازار موجو است و از مدل های قبلی امنیت بیشتری دارد.

قفل بیومتریک گاوصندوق

در این مدل قفل گاوصندوق به صورت کامل کلید گاوصندوق حذف شده است و در دو مدل مکانیکی و دیجیتالی موجود می باشد. در صورت فراموش کردن رمز بدون نیاز به کلید با اسکن چشم یا اثر انگشت صاحب گاوصندوق به راحتی گاوصندوق باز می شود.

در قفل بیومتریک گاوصندوق ، دو پروسه رمزگذاری وجود دارد ، هم رمز دستی (عددی) و هم رمز دیجیتالی توسط اسکن اثر انگشت و یا چشم و یا ترکیب هر دو سیستم قابل انجام است. 

قفل زمان گاوصندوق

این نوع قفل بیشتر در بانکها مورد استفاده قرار می گیرد و به شکل زمان سنج عمل می کند.

قفل ترکیبی با تاخیر زمان

آخرین مدل قفل ، قفل ترکیبی با تاخیر زمان است که از ترکیب قفل بیومتریک و قفل زمان ساخته شده است. این قفل ها یک تایمر تاخیری هم دارند که بسیار مفید هستند ، مخصوصا در مواقع دستبرد زدن به گونه ای عمل می کند که زمان باز کردن قفل ها را عقب می اندازد و همین باعث بالا رفتن امنیت این قفل ها گردیده است.

نویسنده : فرشاد ذوقی

آشنایی با انواع قفل گاوصندوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.