درب ضدسرقت چینی

درب ضدسرقت چینی یکی از مهمترین درب ها در بازار ایران است که در کنار درب های ضد سرقت ترک و ایرانی اصلی ترین محصولات درب های ضد سرقت در ایران را تشکیل میدهند. این درب ها در کیفیت و قیمت های متنوعی به بازارها عرضه شده و برخی از آنها ایمنی بسیار خوبی دارند. درب های ضد سرقت چینی به دلیل ارزان بودن مورد علاقه بسیاری از پیمانکاران و ساختمان سازان است اما این مساله به معنی بی کیفیت بودن همه این دربها نیست. در این مطلب قصد داریم به طور مفصل درباره ویژگی های درب ضد سرقت چینی و  قیمت آن با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

🔷مقدمه

خرید و نصب درب ضد سرقت یکی از بهترین راهکارها برای حفظ ایمنی خانه و محل کار ما است اما پیش از خرید درب ضد سرقت باید اطلاعات کافی از انواع درب های موجود در بازار داشته باشید تا بتوانید با توجه به میزان بودجه و نیازتان بهترین انتخاب را داشته باشید. درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران غالبا در سه دسته درب های ضد سرقت ترک، ایرانی و درب های ضد سرقت چینی قرار میگیرند. درب های ضدسرقت چینی معمولا ایمنی کمتری نسبت به درب های ضد سرقت ترک و ایرانی دارند اما برخی برندهای آنها از نظر ایمنی و زیبایی با بهترین درب های ترک تفاوت چندانی ندارند. در ادامه با ویژگی های این درب ها بیشتر آشنا میشوید.

🔷ساختار درب ضد سرقت چینی

درب های ضد سرقت چینی غالبا سبکتر از درب های ضد سرقت ترک و ایرانی هستند که نشان دهنده مقاومت و ایمنی کمتر این دربها میباشد. این درب ها مجهز به لولای مخفی و چهار چوب تخت با قطر ۷ میباشد. درب های ضد سرقت چینی به صورت کوره ای رنگ آمیزی میشوند. این درب ها به دلیل دارا بودن لولای پنهان ضریب ایمنی بسیار خوبی دارند و در عین حال قیمت ارزانتری نسبت به دیگر درب های ضد سرقت دارند اما به دلیل دید بد مردم درباره محصولات چینی فروش درب های ضد سرقت چینی نسبت به دو نوع دیگر کمتر است.

🔷درب ضد سرقت ارزان

درب های ضد سرقت چینی ارزان ترین درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران هستند. قیمت کم این دربها میتواند به علل مختلفی مانند وزن کمتر (در نتیجه مقاومت کمتر) و استفاده از چهارچوب فلزی بدون روکوب چوبی باشد. البته استفاده از چهارچوب فلزی از امنیت درب نمیکاهد اما زیبایی درب هایی با روکوب چوبی بیشتر است. هر چند درب های ضد سرقت چینی ارزانتر از دو نوع دیگر هستند اما کیفیت و ایمنی آنها تفاوت چندانی با درب های ضد سرقت ترک و ایرانی ندارد.

مشخصات فنی درب های ضد سرقت چینی

برخی برندهای درب ضد سرقت چینی بسیار باکیفیت بوده و از هر نظر توان رقابت با درب های ضد سرقت ترک را دارند. درب های ضد سرقت چینی که از برندهای معتبر باشند دارای گواهینامه استاندارد جهانی، گارانتی و پشتیبانی میباشند. این دربها دارای هر دو نوع کلید کارگر و اصلی بوده که کلید کارگیری قبل از ساکن شدن در خانه و توسط کارگران و نیروهای ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. وقتی به خانه جدید آمدید شما باید از کلید اصلی برای باز کردن درب ضد سرقت استفاده نمایید که به محض استفاده از آن کلیدهای کارگری از کار می افتند. درب های ضد سرقت چینی مجهز به یراق چهارچوب بوده و نصب آنها آسان است.

🔹دیگر مشخصات

ابعاد این درب ها به طور میانگین ۱۰۵*۲۰۵ سانتی متر میباشد و عرض مفید آنها ۹۰ تا ۹۲ سانتی متر است. درب های ضد سرقت چینی باکیفیت لایه درزگیر دارند که عایق بسیار خوبی برای صدا و حرارت بوده و مانع از ورورد گرد و غبار به داخل ساختمان میشوند. ضخامت ورق های به کار رفته در ساخت این درب ها بین ۱ تا ۸ میلی متر است. فاصله بین سطح درب و لبه‌ی چهارچوب در درب های ضد سرقت چینی کمتر از دیگر دربهای ضد سرقت است. لولای این درب ها از دو طرف مخفی بوده و غالبا ۹۰ درجه باز شو هستند.

🔷مقایسه درب های ضد سرقت چینی و ترک

درب های ضد سرقت چینی و ترک از نظر زیبایی، قیمت، کیفیت و نحوه نصب با هم تفاوتهایی دارند. درب های چینی دارای چهارچوب تخت بوده و لولای آنها از هر دو سمت مخفی است در حالیکه درب های ضد سرقت ترک لولای بیرونی مخفی دارند اما لولای آنها از داخل مشخص است. اختلاف اندازه بین سطح بیرونی درب با لنگه دربهای ضد سرقت ترک زیاد بوده اما این اندازه در دربهای چینی کمتر است. درب های ضد سرقت ترک به دلیل داشتن روکشی طبیعی چوب یا ام دی اف با روکش پی وی سی ظاهر بسیار زیبا و شیکی دارند اما درب های ضد سرقت چینی روکش طرح چوب با رنگ کوره ای دارند و یا رویه ای از اچ دی اف رنگ شده یا فلزی با روکش پی وی سی دارند.

🔷چرا درب های ضدسرقت ترک گرانتر از درب های چینی هستند؟

درب های ترک به دلیل زیبایی منحصر به فرد، کیفیت و ایمنی بسیار بالا قیمت بیشتری نسبت به درب های چینی دارند. وزن درب های ضد سرقت چینی نصف وزن درب های ضد سرقت ترک است و به همین دلیل ساختار ضعیف تر و ایمنی کمتری دارند. درب های چینی غالبا تک قفله بوده و دارای زبانه هایی در سه طرف هستند. این زبانه ها توخالی بوده و همین موضوع موجب میشود که بتوان این درب ها را با اهرم باز کرد.

🔷نصب دربهای ضدسرقت چینی

نصب دربهای ضد سرقت چینی آسان و سریع است و میتوان در یک تا دو ساعت کار نصب آنها را تمام کرد اما نصب درب های ضد سرقت ترک کمی پیچیده و زمان بر است. این درب ها به صورت کاملا آماده و بسته بندی شده از کشور چین به کشور ما وارد میشوند و در برندها و طرح های مختلفی در بازارها موجود هستند. اگر بودجه شما برای خرید درب ضد سرقت ترک کافی نیست میتوانید با خرید یک درب ضدسرقت چینی باکیفیت نیز بهترین انتخاب را داشته باشید. درب های ضد سرقت چینی که از برند های معتبری هستند عموما دارای روکش اچ دی اف بوده و کیفیت آنها با درب های ضدسرقت ترک برابری میکند.

درب ضدسرقت چینی

🔷رنگ آمیزی درب ضدسرقت چینی

درب های ضد سرقت چینی به روش کوره ای رنگ آمیزی میشوند. رنگ ها به صورت ۷ لایه بر روی این درب ها زده میشود و لایه رنگ رویی آنها نیز از نوع هیت ترانفسر میباشد. این لایه رنگی ضخامتی در حد ۲ میکرون داشته و مقاومت لایه رویی را در برابر رطوبت و دیگر عوامل محیطی بالا میبرد. این روش را میتوان برای لایه طرح چوب PVC شفاف، مات یا براق پیاده سازی کرد.

🔷درب های ضد سرقت چینی باکیفیت

برخی درب های ضد سرقت چینی کیفیت بسیار بالایی داشته و از این جهت با درب های ضدسرقت ترک برابری میکنند. این درب ها مجهز به چهارچوب با ساپورت ال شکل بوده که ضریب ایمنی آنها را بالاتر برده است. درب های ضد سرقت چینی معتبر و باکیفیت دارای ۲ تا ۳ کلید کارگری و ۵ کلید اصلی هستند. این دربهای ایمن حاوی پرکننده بوده که خاصیت عایق صدا و حرارت بودن را به آنها داده است. وزن متوسط درب های ضد سرقت چینی ۵۵ کیلوگرم بوده ارتفاع آنها در حدود ۲۱۰ سانتیمتر است. این دربها در ارتفاع ۱۰۰، ۱۱۰، ۱۰۵ و ۱۱۷ عرضه میشوند و دارای یک قفل کتابی و یک قفل گاوصندوقی با زبانه ای ضخیم و فولادی هستند.

🔷جمع بندی

درب های ضد سرقت چینی مزایای زیادی دارند که به بسیاری از آنها در طول متن اشاره کردیم. این دربها دارای زنگ اخبار، چشمی، قفل مرکزی دارای ۱۱ الی ۱۳ عدد زبانه به همراه قفل شب بند، دستگیره فولادی ضد برش، هندلینگ کاملا استیل و رنگ ثابت، ۴ لولای فولادی بوده با ۵ پین تقویت شده مخفی نیز هستند. جهت طرح پرسش های بیشتر و نحوه خرید و نصب این دربها میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

آشنایی با درب ضد سرقت چینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.