آموزش نصب محافظ قفل کاپوت ماشین

کاپوت هر ماشین با استفاده از اهرم و قفل کاپوت روی ماشین باز و بسته می شود. اهرم باز کننده کاپوت توسط کابل به قفل کاپوت وصل است که در مرحله اول باید اهرم را بکشید تا کابل باز کردن کاپوت به سمت جلو بیاد و در مرحله بعد ضامن چپی بین کاپوت و جلو پنجره را باز کنید. برخی از سارقین برای باز کردن کاپوت ماشین بدون کشیدن اهرم با استفاده از پیچ گوشتی کابل را باز کرده و کاپوت را باز می کنند و اقدام به سرقت باتری خودرو، ECU ماشین می کنند. به دلیل زیاد بودن فاصله بین کاپوت و بدنه ماشین ۲۰۶ بیشتر سارقین اقدام به باز کردن کاپوت ۲۰۶ و سرقت لوازم با ارزش آن می کنند که نصب محافظ قفل کاپوت می تواند مانع از این کار شود.

شما با نصب محافظ قفل کاپوت ماشین می توانید مانع از باز شدن کاپوت ماشین توسط سارقین شوید. کافیست که با شماره تلفن ۰۹۱۰۹۵۳۵۱۹۲ کلید سازی سیار تهران کلید تماس بگیرید تا سریعا به محل اعزام و اقدام به نصب محافظ قفل کاپوت ماشین شما کنند.

محافظ قفل کاپوت چیست؟

محافظ قفل کاپوت یک شی فلزی است که روی قفل کاپوت ماشین قرار می گیرد و با دو پیچ بسته می شود. با بستن محافظ امکان باز کردن کاپوت توسط پیچ گوشتی وجود ندارد.

راهنمای نصب محافظ قفل کاپوت ماشین

  1. ابتدا جلو پنجره ماشین را باز کنید.
  2. دو پیچ قفل فابریک را باز کنید و سپس محافظ را روی قفل قرار داده و مجددا پیچ ها ببندید.
  3. جلو پنجره خودرو را در جای خود قرار دهید.
  4. جای قرار گرفتن قفل ایمنی کاپوت را روی آرم شیر جلو پنجره علامت زده و با یک شی داغ محل عبور قفل ایمنی ار آن را در آورید.
  5. جلو پنجره را بسته و کاپوت ماشین را ببندید.

اگر قفل ضد سرقت ۲۰۶ پس از بسته شدن قفل داخل لوله عمل ننمود قفل را باز و خار پلاستیکی قفل اصلی درب موتور را که سیم درب موتور به آن وصل می باشد را برعکس نصب نمائید .

فواید استفاده از محافظ قفل کاپوت ماشین

ایموبیلایزر بسیاری از خودروها صرفاً بر مبنای ECU است و سارقین با آوردن یک ECU بی کد شده و تعویض آن با ECU خودرو بسادگی با هر سوئیچی خودرو را سرقت می کنند.با داشتن قفل محافظ ECU ، دزدگیر و قفل کاپوت در هر مرحله از سرقت کار سارق را سخت تر می کنید.

نویسنده : فرشاد ذوقی

آموزش نصب محافظ قفل کاپوت ماشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.