از درب ضد سرقت چه می دانید؟

از درب ضد سرقت چه می دانید؟

امروزه درب های ضد سرقت جزو پر فروش ترین و هم چنین پر طرفدار ترین مصالح و ابزار آلات ساختمالی محسوب می شوند. در دنیایی که هروز شاهد سرقت های وسیعی در باب وسائل منزل، مغازه ها، ساختمان ها و نیز مدارک شرکت ها و سازمان ها هستیم، تامین ایمنی منزل و هم چنین مغازه و ادارات یک مسئله ی مهم محسوب می شود. درب های ضد سرقت می توانند کمک کننده ی انسان در تامین ایمنی اماکن باشند. این گونه درب ها دارای ایمنی بالا هستند که تدابیر امنیتی را در مقابل باز کردن درب به صورت غیر مجاز دارند و اجازه ی تردد افراد ممنوعه در مکان های مختلف را صادر نمی کنند. این درب ها تفاوت های اساسی با انواع درب های معمولی دارند. درب های ضد سرقت از جنس چوب و نیز فلز و هم چنین ترکیبی از چوب و فلز تولید می شوند که دارای مقاومت بالا تری هستند. این گونه درب ها در انواع مختلفی ساخته می شوند و در هر نوع آن ها یک قفل های مخصوصی به کار برده می شود که از نظر نوع مغزی و نیز تعداد زبانه با هم متفاوت هستند. امنیت اصلی درب های ضد سرقت را قفل به کار برده شده در درب تامین می کند. همان طور که گفته شد تعداد زبانه های قفل درب های ضد سرقت متفاوت می باشد اما نمی توان گفت که این تعداد زبانه ها می توانند ایمنی درب را تامین کنند و یا به زبانی دیگر این لفظ که تعداد زبانه های بیشتر ایمنی درب را بالا می برد اشتباه می باشد. زیرا چیزی که در درب های ضد سرقت اهمیت دارد مغذی قفل است که به سادگی باز نشود. زمانی که مغذی اصلی قفل باز شود تمامی زبانه ها باز شده و یا از کار می افتند و از این رو است که هر چقدر هم تعداد آن ها زیاد باشد نمی توانند ایمنی درب را تامین کنند. اکثر درب های ضد سرقت با کیفیت متناسب دارای ۳ و یا ۴ زبانه می باشند.

درب های ضد سرقت دارای قیمت های متفاوتی با توجه به نوع ساخت خود هستند. عمومآ درب های ضد سرقتی که در بازار وجود دارد ۳ نوع می باشند. درب های ضد سرقت چینی که کیفت بالایی ندارد اما از ظاهری زیبا برخوردار است و قیمت کم تری هم نسبت به سایر درب های ضد سرقت دارد. درب های ضد سرقت ایرانی که جزو تولیدات داخلی محسوب می شوند و دارای کیفیت مناسب و قیمت مناسبی هم هستند و بلاخره درب های ضد سرقت ترک که دارای طرفداران فراوانی هسند و اکثر تولید کنندگان درب های ضد سرقت این نوع درب را وارد می کنند که کیفیت بسیار بالایی را دارد اما قیمت آن هم نسبتآ بالا می باشد.

درب ضد سرقت اتوماتیک
درب ضد سرقت اتوماتیک

جالب است که بدانید درب های ضد سرقت قابلیت این را دارند که میزان ایمنی آن ها را افزایش دهیم. سیستم های امنیتی وجود دارند که قابلیت نصب به روی درب های ضد سرقت را دارند و بعد از تهیه می توانید به واسطه ی نصابان کلید سازی سیار آن را به رو درب های ضد سرقت خود نصب کنید و امنیت آن ها را افزایش دهید. از جمله ی این سیستم های ضد سرقت و یا ایمنی می توان به سنسور های اثر انگشت، قفل های کارتی، الارام ها و سنسور های هشدار دهنده اشاره کرد.

هم چنین باید اضافه کنیم که درب های ضد سرقت علاوه بر اینکه امنیت اماکن را بالا می برند، به عنوان عایق هم استفاده می شوند. همان طور که پنجره های دو جداره از ورود و خروج هوا و صدا در مکان جلوگیری می کند، درب های ضد سرقت هم همین قابلیت را دارند.

از آن جا که کار هایی در ضمینه ی قفل ها و کلید ها به امنیت منزل، ماشین، شرکت و … مرتبط می شود و در بالا بردن امنیت آن ها تاثیر مستقیم دارد بنا براین نمی توان که نیاز های خود در این خصوص را به عهده ی افرادی گذاشت که تخصص کافی در این زمینه ندارند. کلید سازی آنلاین غرب تهران، کلید سازی سیار غرب تهران، کلید سازی شبانه روزی شرق تهران، کلید سازی شبانه روزی پاسداران، کلید سازی شبانه روزی شمال تهران و … از جمله مراکز کلید سازی شبانه روزی هستند که علاوه بر داشتن نیرو های متخصص در انجام امور مربوط به کلید سازی، می توانند در تمامی ساعات شبانه روزی و نیز به صورت کلید سازی سیار به مشتریان خود کمک کنند.

از درب ضد سرقت چه می دانید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.