سوئیچ کد دار

سوئیچ کد دار

طبق یک مصوبه تصویب شد که از سال 1387 هیچ گونه خودروی بدون تجهیز به سیستم ایموبلایزر تولید نشود. این سیستم در واقع یک سیستم امنیتی و ضد سرقت می باشد که برای بالا بردن امنیت درب های خودرو های داخلی استفاده شد. همه ی خودرو های تولید داخلی از سال 1387 به بعد به این سیستم مجهز شدند. اما برخی از خودرو ها مانند زانتیا و ال 90 از همان ابتدای تولید به این سیستم امنیتی مجهز شده اند یعنی تمامی خودرو های زانتیا و ال نود بدون توجه به سال تولید دارای این سیستم امنیتی هستند و از این رو اکثر این خودرو ها را نمی توان به راحتی سرقت کرد و از امنیت بالایی برخوردار هستند.

برای اینکه مطلع شویم که خودرو ی ما به این سیستم امنیتی مجهز است یا نه می توانیم راهای مختلفی را امتحان کنیم. شما می توانید به یک قفل سازی که دارای دستگاه های کد ساز است مراجعه کنید تا خودرو ی شما را چک کند و از داشتن و یا عدم این سیستم امنیتی در خودرو ی خود مطلع شوید.

سوئیچ کد دار
سوئیچ کد دار

هم چنین می توانید یک کلید از روی قفل ماشین خود بسازید و سپس چک کنید اگر استارت خودرو ی شما توسط این کلید ساخته شده روشن شد یعنی خودرو ی شما فاقد سیستم امنیتی ایموبلایزر می باشد و اگر استارت ماشین توسط این کلید ساده ی ساخته شده روشن نشد یعنی استارت شما دارای قفل کد گذاری شده است و از سیستم امنیت ایموبلایز بهره می برد.

جالب است که بدانید این کد های امنیتی مربوط به سیستم امینتی ایموبلایزر قابلیت تغییر دارند و در صورتی که شما بخواهید خودرویتان را واگذار کنید و یا خودرو ی استفاده شده ای را بخرید می توانید کد های امنیتی مربوطه را حذف کنید.

سوئیچ های کد دار یک اقدام برای بهبود وضعیت امنیت خودرو های داخلی می باشند.

سوئیچ کد دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.