علت کار نکردن درب بازکن در آیفون الکتروپیک

با پیشرفت تکنولوژی عملا قفل های کامپیوتری جای خود را به انواع قفل برقی سیزا، کله گاوی و یوتاب داده اند. با نصب قفل برقی و عملا وصل کردن آن به آیفون صوتی یا تصویری دیگر نیازی به حضور شما تا درب منزل برای باز کردن درب خانه یا آپارتمان نیست کافیست شاسی درب بازکن را بزنید تا درب به صورت اتوماتیک باز شود. با وجود تمامی امکانات آیفون های تصویری و انواع قفل برقی برخی اوقات ممکن است با مشکلاتی چون کار نکردن درب بازکن در آیفون الکتروپیک و مدل های دیگر مواجه شوید که بهتر است به عیب یابی آن بپردازید.

به صورت کلی کار نکردن درب بازکن در آیفون تصویری و صوتی می‌تواند به علت خرابی شاسی درب بازکن، سوختن برد اصلی آیفون ، قطعی در سیم کشی آپارتمان یا خانه، مناسب نبودن کابل برق، سوختن قفل برقی، خرابی رله قطع کن قفل برقی باشد که برای رفع عیوب کافیست با شماره تلفن ۰۹۱۰۹۵۳۵۱۹۲ تهران کلید تماس بگیرید تا سریعا متخصصین اقدام به رفع مشکل شما کنند.

کار نکردن درب بازکن آپارتمان و خانه می‌تواند دردسر ساز باشد

برخی اوقات شاید در نگاه اول فکر کنید که کار نکردن درب آپارتمان زیاد حاد نباشد و با انداختن کلید از پنجره خانه به راحتی امکان باز کردن کسی که زنگ درب را زده است بدهید اما شکستن کلید و حتی به صورت حادتر امکان سوخت قفل برقی وجود دارد. با این اوصاف بهتر است هر چه زودتر نسبت به رفع مشکل باز نشدن درب واحد آپارتمان و خانه خود اقدام کنید.

نحوه باز کردن درب آپارتمان توسط درب بازکن الکتروپیک

بهتر است قبل از اینکه به بررسی عوامل اصلی باز نشدن درب آپارتمان و خرابی قفل برقی بپردازیم یک تعریف کلی از نحوه باز شدن درب آپارتمان با فشردن دکمه بازکن برای شما شرح دهیم. رله قطع کن داخل قفل برقی وجود دارد که با فشردن شاسی درب بازکن عملا مقدار ولتاژ مورد نظر برای آن ارسال می‌شود تا امکان باز شدن درب وجود داشته باشد.

رله درب باز کن شامل بویین رله، تیغه های باز و بسته است که داخل قفل برقی و قفل های زنجیری به صورت واضح مشخص است

باز نشدن درب سیستم آیفون برای یک واحد یا چند واحد ممکن است رخ دهد

باز نشدن درب اپارتمان با فشردن دکمه درب بازکن می‌تواند به دو عامل اصلی بستگی داشته باشد.

 1. باز نشدن درب باز کن برای یک یا چند واحد
 2. باز نشدن درب باز کن برای همه واحد ها

دلایل اصلی باز نشدن درب آیفون برای یک یا چند واحد چیست؟

اگر واحد شما یا چند تا از همسایه های شما با فشردن شاسی درب بازکن عملا درب آپارتمان باز نمی‌شود عوامل زیر از دلایل اصلی باز نشدن است.

 1. شاستی درب باز کن
 2. برد تغذیه آیفون تصویری
 3. قطعی در سیم کشی
 4. فاصله زیاد با درب بازکن
 5. مناسب نبودن جنس کابل

امکان خراب شدن شاسی درب بازکن وجود دارد

همانطور که اشاره کردیم با فشردن شاسی درب بازکن عملا ولتاژ مورد نیاز برای رله قطع کن ارسال می‌شود یعنی شاسی وظیفه فرمان و رساندن ولتاژ را دارد که برخی اوقات خرابی شاسی ممکن است باعث عدم باز شدن درب آپارتمان شود. برای اینکه بتوانید از سالم و خرابی شاسی درب بازکن مطمئن شوید کافیست از اهم متر یا بارز استفاده کنید.

نرسیدن ولتاژ مناسب برای قفل برقی

سوختن برد درب بازکن ممکن است از دلایل عدم ارسال ولتاژ مناسب برای رله قطع کن قفل بازکن باشد بنابراین برخی اوقات تعویض قطعه برد تغذیه آیفون می‌تواند راه کار اصلی باشد.

اشکال در سیمکشی ساختمان

متاسفانه در کشورمان یاد گرفتیم که خیلی از کارهای تخصصی توسط افراد مبتدی انجام شود از این رو ممکن است یکی از دلایل قطعی درب بازکن آیفون الکتروپیک قطعی در سیمکشی باشد که افراد متخصص با بررسی این مورد سریعا به رفع آن خواهند پرداخت.

افت ولتاژ ممکن است در کابلهای جنس نامرغوب انجام شود

همانطور که طولانی بودن راه و مسیر درب بازکن با پنل اصلی آیفون ممکن است باعث عدم ارسال به موقع ولتاژ رله قطع کن شود برخی اوقات به کار بردن کابل های با جنس نامرغوب باعث افت ولتاژ شود.

برخی از نصابان آیفون تصویری با خرید کابل نامرغوب به فکر منفعت خود هستند که متاسفانه در دراز مدت ساکنین آپارتمان را دچار مشکل خواهد کرد.

عوامل و دلایل اصلی باز نکردن درب بازکن آیفون در تمامی واحدهای ساختمان چیست؟

تا به الان به بررسی عوامل خرابی درب بازکن برای یک یا چند واحد پرداختیم اما اگر درب آپارتمان توسط همه ی واحدهای آپارتمان باز نمی شود دلیل اصلی خرابی قفل باز کن یا سوختن کامل قفل برقی آپارتمان است.

 1. بررسی رله درب
 2. بررسی سیم درب باز کن
 3. بررسی خود درب باز کن
 4. بررسی ترانس درب باز کن

امکان معیوب بودن رله قطع کن هر واحد وجود دارد

با فشردن شاسی درب باز کن عملا باید صدای تق از قفل آپارتمان به گوش بیاید در غیر این صورت رله قطع کن قفل خراب است. با دادن ولتاژ مناسب به بویین رله توسط بارز یا وارد کردن ولتاژ ۱۲ ولتی به بویین امکان تست خرابی رله قطع کن وجود دارد.

قطع شدن سیم قفل بازکن

به وفور مشاهده می شود که سیم قفل برقی ممکن است لای درب آپارتمان گیر کند و با تردد زیاد و باز و بستن درب آپارتمان عملا سیم درب بازکن قطع شده باشد.

امکان سوختن قفل بازکن آپارتمان وجود دارد

برخی اوقات ممکن است مشکل از درب بازکن آیفون تصویری الکتروپیک نباشد بلکه قفل برقی که روی درب اصلی آپارتمان نصب است سوخته باشد که باید نسبت به تعویض و نصب قفل برقی توسط متخصصین اقدام کنید.

امکان سوختن ترانس قفل بازکن وجود دارد

هر قفل برقی برای اینکه بتواند با مقدار ولتاژ لازم برای باز کردن درب آپارتمان داشته باشد نیاز به ترانس تغذیه دارد برخی اوقات سوختن ترانس تغذیه باعث باز نشدن درب آپارتمان خواهد شد.

علت کار نکردن درب بازکن در آیفون الکتروپیک

2 دیدگاه در “علت کار نکردن درب بازکن در آیفون الکتروپیک

 • خرداد ۹, ۱۳۹۹ at ۱۲:۵۳ ب.ظ
  Permalink

  بسیار عالی

  پاسخ
  • شهریور ۲۸, ۱۳۹۹ at ۱۲:۲۹ ب.ظ
   Permalink

   بسیار عالی اما اگه توضیحات همراه باتصویرباشد دیگه نورالانوراست باتشکرزیاد

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.