نحوه باز کردن درب یخ زده ماشین

متخصصین کلیدسازی شبانه روزی آماده کمک رسانی به تمام شهروندان تهرانی در تمام مناطق تهران می باشند. کافیست جهت باز نمودن، تعمیرات قفل درب های معمولی و ضد سرقت خود در هر زمان از شبانه روز و در هر منطقه از تهران با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۳۴۲۶۹۶ (کلیک جهت تماس) تماس بگیرید و کارشناسان را در محل خود داشته باشید.

به هنگام زمستان با استفاده از ترمز ضد یخ، زنجیر چرخ باعث جلوگیری از وقوع تصادف می شود. نگهداری خودرو در زمستان باعث جلوگیری از تصادف و آسیب به خودرو می شود. اگر ماشین خود را داخل کوچه پارک کرده اید و حال با یخ زدن درب خودرو مواجه اید بهتر است با سشوار، روان کننده، نسبت به باز کردن درب یخ زده ماشین اقدام کنید.

قبل از هر چیزی برای جلوگیری از یخ زدن درب خودرو در زمستان حتما خودرو را داخل پارکینگ پارک کنید و از پارک آن در محوطه های سر باز ممانعت کنید. در صورتی که راهی جز پارک خودرو در کوچه ندارید حتما از پاره نبودن درزگیرهای درب ماشین مطمئن شوید و در صورت مشاهده پارگی آنها را عوض کنید. در ادامه در مورد نحوه باز کردن درب یخ زده ماشین توضیحاتی خواهیم داد.

⬅️دلایل یخ زدگی درب خودرو

عمده ترین دلیل یخ زدن درب خودرو پارگینگ درزگیرهای درب ماشین است. پاره بودن درزگیر درب باعث نفوذ رطوبت در سرما و یخ زدن درب ماشین می شود.

 1. در صورت پارگی درزگیر لاستیک های آن را عوض کنید.
 2. اگر روی انها گرد و خاک وجود داشت با دستمال مرطوب تمیز کنید.
نحوه باز کردن درب یخ زده ماشین

⬅️روش های باز کردن درب یخ زده ماشین

 1. برای باز کردن قفل درب می توانید از روان کننده یا اسپری سیلیکون استفاده کنید.
 2. با روشن کردن سشوار و گرم کردن درب و قفل کم کم یخ ها آب می شود.
 3. گرم کردن لای درب و دستگیره با سشوار باعث آب شدن یخ و امکان باز کردن درب را فراهم می کند.
نحوه باز کردن درب یخ زده ماشین
نحوه باز کردن درب یخ زده ماشین

⬅️باز کردن درب یخ زده ماشین هنگام یخ زدن دستگیره درب

در صورتی که با وجود گرفتن سشوار هنوز هم نمی توانید درب باز کنید. در این صورت دستگیره درب خودرو یخ زده است که با داشتن فندک و گرم کردن سوئیچ خودرو با شعله فندک می توانید آنرا داخل قفل درب بندازید تا درب خودرو به راحتی باز شود.

نحوه باز کردن درب یخ زده ماشین

1 دیدگاه در “نحوه باز کردن درب یخ زده ماشین

 • دی 12, 1400 at 2:33 ب.ظ
  Permalink

  من هر روز این مشکل را دارم هر روز صبح باید یک لیوان آب بیارم و بریزم رویش تا در باز شود باید چیکار کنم که نیاز به آب گرم نداشته باشم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.