چیپ ایموبلایزر

چیپ ایموبلایزر

چیپ ایموبلایز یک قطعه ی کوچک می باشد که کد را به سوئیچ وای سی یو منتقل می کند و سبب باز شدن درب خودرو می شود. در صورتی که این چیپ گم شود نمی توانیم درب خودرو را باز کنیم.

سیستم ایموبلایزر یک سیستم امنیتی است که اخیرآ در اکثر ماشین های داخلی استفاده شده است. این سیستم سبب بالا رفتن سیستم درب و استارت خودرو می شود تا در براربر سرقت مقاوم تر شود و امنیت آن بیشتر شود. در واقع زمانی که خودرو به این سیستم امنیتی تجهیز می شود، سوئیچ خودرو دارای یک قفل کامپیوتری می شود که دارای یک مخصوص است که به وسیله ی چیپ ایموبلایز به سویچ منتقل می شود.

در صورتی که این سیستم دارای خطا شود و این خطا مربوط به چیپ باشد و یا در صورتی که ماشین را به شخص دیگری واگذار کردیم و هم چنین اگر خودرویی را خریداری کردیم و قبلآ این خودرو مورد استفاده ی شخص دیگری قرار گرفته بود، می توانیم کد امنیتی مربوط به سیستم امنیتی و سوئیچ را تغییر دهیم. هنگامی که کد را توسط چیپ ایموبلایز تغییر می دهیم دیگر سوئیچ های قبلی خودرو نمی توانند خودرو را روشن کنند و همین باعث بالا رفتن امنیت خودرو خواهد شد.

چیپ ایموبلایزر
چیپ ایموبلایزر

چیپ های ایموبلایزر خودرو ها دارای دو نوع کلی هستند. این دو نوع ساژم و زیمنس نام دارند. این دو نوع دارای دو سیستم متفاوت نیز می باشند و با یکدیگر سازگاری ندارند و نمی توانیم آن ها را برای هم استفاده کنیم. به عنوان مثال اگر سیستم خودرو ی شما از نوع شاژم باشد باید قطعآ از چیپ ساژم هم برای آن استفاده کنید و نمی شود از چیپ زیمنس برای آن استفاده کنیم.

اگر در هر زمانی نیاز به یک سوئیچ جدید داشتید می توانید از کلید سازی شبانه روزی استفاده کنید و در هر جایی که نیاز به کمک داشتید با کلید سازی سیار تماس حاصل فرمایید.

 

چیپ ایموبلایزر

3 دیدگاه در “چیپ ایموبلایزر

 • دی 7, 1397 at 10:36 ق.ظ
  Permalink

  سلام خسته نباشید خودروی سمند من مدل ۸۹ هستش و یه اشکالی داره گفتم با شما مشورت کنم شاید نتیجه ای حاصل بشه
  ماشین رو وقتی خاموش میکنم و بعدش دربها رو با ریموت کنترل سوئیچ می بندم بعضی مواقع با وجود بسته شدن قفل دربها ولی قفل ایمبلایزر عمل نمیکنه و احیانا اگه بخوای دوباره در خودرو رو باز کنی با ریموت دزدگیر به صدا درمیاید والبته این مشکل همیشه نیست وبا یه بار باز و بست کردن قفل بدون باز کردن درها درست میشه
  و
  لطفا در این خصوص منو راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ
 • دی 11, 1398 at 3:11 ب.ظ
  Permalink

  سلام وقت بخیر. من سمند مدل ۸۶ دارم.بردمش کارواش بعد از کارواش کامل سوییچ میندازم روش اصلا عمل نمیکنه. مشکل از چی میتونه باشه؟ با تعمیرکارتمتس گرفتم گفت یه قطع اندازه عدس واخل سوییچت باید باشه حتما نیست که روشن نمیکنه ماشین را. بنظرتون مشکل همین قطعه کوچیکه هست؟

  پاسخ
 • دی 29, 1400 at 3:52 ب.ظ
  Permalink

  سلام من چیپ داخل سوییچ ماشین پژو 405 افتاده گم شده سوییچ یدک هم ندارم بایدچکارکنم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *