هوشمند سازی منزل با قفل دیجیتال

🔵قفل دیجیتالی درب چیست؟

قفل دیجیتالی یا قفل الکترونیکی به یک قفل گفته می شود که از جریان الکتریسیته جهت باز و بسته شدن درب استفاده می نماید. امروزه قفل دیجیتال راه خود را به خانه های افراد باز کرده است و با زیاد شدن شرکت های ارائه کننده این دست قفل ها شاید بتوان به مرور و با قیمت کم تر استفاده ازآن ها را بیش تر در منازل دید.

🔵روش های احراز در قفل درب های دیجیتالی

در آینده نزدیک قفل های درب دیجیتالی می توانند جایگزین درب های سنتی شوند و امنیت و کاربردی راحت تر را برای افراد داشته باشد. درست است مدل کارکرد مدل های سنتی و جدید با هم متفاوت است ولی کار اصلی آن ها اجازه ورود و یا مانع ورود افراد می باشد. در درب های سنتی کار اصلی با داشتن کلید است ولی در قفل های دیجیتال این مورد با احراز هویت امکان پذیر می باشد.

🔵ورود به درب دیجیتالی با رمزعبور

ممکن است که در فیلم ها این مورد را دیده باشید که ورود به درب با وارد نمودن رمز عبور می باشد. یکی از روش ها برای وارد شدن به این درب های دیجیتالی وارد کردن رمز عبور می باشد. این قفل ها دارای یک رمز عبور می باشند که با صفحه کلیدی با ترکیب اعداد و یا حروف می تواند باز گردد. با وارد نمودن رمز عبور صحیح می تواند آن را باز نمود. ایرادی که این نوع رمز دارد این است که با فراموش کردن و یا دست پیدا کردن افراد به رمزها، افراد با وارد شدن به آن یا وارد شدن افراد غریبه با مشکلاتی روبه رو می شوند. البته می توان با تغییر رمز از مورد دوم جلوگیری نمود.

🔵ورود به درب دیجیتالی با کلید فیزیکی

یکی دیگر از راه های ورود به قفل های دیجیتال درمنزل استفاده از کلیدهای فیزیکی یا کارت کلیدها می باشد. سه راه جهت باز نمودن قفل های دیجیتال با استفاده از کارت‌کلید ها است. راه اول قرار دادن کارت در روبه روی یک بازخوان است و راه دوم این است که مانند کارت‌خوان آن را بکشید و یا راه سوم باید کارت را مشابه با دستگاه‌های عابربانک وارد دستگاه کنید.

🔵ورود به درب دیجیتالی با گوشی هوشمند

افراد می توانند با کمک امواج رادیویی بلوتوث به عنوان کلیدی جهت باز نمودن درب استفاده نمایند. روش کار هم به این صورت است که با نزدیک شدن گوشی به قفل دیجیتال، درب به طور خودکار باز می شود.یکی دیگر از روش ها نیز استفاده از حافظه فلش می باشد که رواج کم تری را دارد. البته این حافظه فلش ها می تواند بزرگ ترین ایراد را زمانی داشته باشد که گم و یا خراب شود که دوباره ساختن روال پیچیده ای دارد.


🔵ورود به درب دیجیتالی با روش بیومتریک

روش بیومتریک یک نوع روش امنیتی می باشد که در آن از خصوصیات فیزیکی و تغییر ناپذیر انسان ها جهت شناسایی استفاده می شود. این روش شامل چند روش ترکیبی و روش بسیار قابل اعتمادی می باشد. روش های ترکیبی هم می تواند امنیت را بالاتر ببرد و هم تمایل سارقین را جهت سرقت کم نماید. از انواع قفل بیومتریک قفل اثر انگشتی می باشد.

🔵مزایای استفاده از هوشمند سازی منزل با قفل دیجیتال

🔅قفل دیجیتال با کاربری آسان

ممکن است برای خیلی از افراد این موضوع پیش آمده باشد که در زمان خارج شدن از منزل کلید خود را جا بگذارند که موجب ایجاد سردرگمی و ایجاد هزینه های بالا شوید و باید از یک کلید ساز حرفه ای برای آسیب وارد نکردن به قفل درب استفاده نمایید ولی با کمک قفل های دیجیتال دیگر لزومی به این روش های پردردسر نیست و با تشخیص چهره افراد، اثرانگشتان اعضای خانواده و یا با کمک گوشی تلفن همراه از دور می توان بازگشایی درب را انجام داد.

🔅قفل دیجیتال با امنیت بالا

افزایش امنیت با قفل های دیجیتال علاوه بر هوشمند سازی منزل با قفل دیجیتال و می تواند به حذف کردن کلیدها کمک زیادی نماید. امروزه بیش تر قفل های هوشمند از روش های تشخیص هویت با اثر انگشت و همچنین تشخیص چهره استفاده می نمایند که از روش های مطمئن و با درصد خطای کم می باشد.

🔅قفل دیجیتال باعث لوکس شدن منزل

در قدیم افراد جت حفظ بیش تر منازل و ایجاد امنیت بیش تر باید از نرده های آهنی و یا قفل های زیاد استفاده می کردند که ظاهری زشت به ساختمان می دادند. یا در بسیاری از ساختمان ها از درب های ضد سرقت استفاده می شود که باز هم در بخش قفل این درب های ممکن است قفل های ضعیفی وجود داشته باشد و به راحتی و با ضربه باز شوند. با نصب نمودن قفل های دیجیتال علاوه بر امنیت بالا و همچنین کاربری راحت می توانید منزلی زیبا و لوکس داشته باشید و از فضای جدید و مدرن جدید لذت ببرید

هوشمند سازی منزل با قفل دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *