آسانسور هوشمند

آسانسور هوشمند

دستگاه آسانسور هوشمند بر اساس فناوری کارت ها و تگهای بدون تماس(RFID) طراحی شده و کاربرد آن محدودسازی دسترسی به آسانسوراست. دستگاه را باید در بخش پشتی پانل داخل کابین نصب کرد و زمان های مربوط به  کلیدهای مجاز و خروجی کارت کاید نیز باید تعریف شود.

حال اگر شخص کارت خود را نزدیک دستگاه آسانسور هوشمند بگیرد آسانسور به صورت اتوماتیک فرد را به طبقه تعریف شده می برد. دستگاه هوشمند سازی آسانسور معمولا به دو صورت ارائم می شود:

 • EAX-10 :

در این دستگاه هر کارت برای یک طبقه تعریف می شود. پس از اینکه فرد کارت را به دستگاه آسانسور نزدیک کرد آسانسور او را به طبقه تعریف شده می برد.

 • EAX-108:

در این نوع می توان یک کارت را برای بیش از یک طبقه تنظیم نمود. مثلا یک فرد می تواند برای کارت خود طبقات مختلف مثل ۱- و ۵ را تعریف کند. در این صورت پس از نزدیک کردن کارت به دستگاه هوشمند، شماره های طبقات ۱- و۱ و ۵ فعال میشوند که شخص می تواند طبقه مورد نظر خود را انتخاب نماید.

آسانسور هوشمند

ویژگی های این دستگاه:

 • امکان تعریف بیش از ۴۰۰ کارت مجاز
 • تعریف و حذف آسان کارت کلیدها تنها به وسیله یک کارت سرویس
 • امکان نصب دستگاه در داخل کابین آسانسور و پشت صفحه کلید
 • مناسب برای کارت های ۱۲۵kHz رایج در کشور ما
 • ولتاژ تغذیه این دستگاه حدودا ۱۸ تا ۳۰ ولت DC است.

دستگاه کنترل دسترسی (محدود سازی) آسانسور VAX-201

دستگاه آسانسور هوشمند بر اساس فناوری کارت ها و تگهای بدون تماس(RFID) طراحی شده و کاربرد آن محدودسازی دسترسی به آسانسور است. این دستگاه به دو شکل قابل استفاده است:

در روش اول کلید فراخوانی طبقات با EAX-101 جایگزین شده و در روش دوم EAX-101 پشت پانل نصب می گردد، بطوری که شکل ظاهر داخل کابین تغییر نمی کند و اتصال سیم مشترک پانل به تابلو فرمان را کنترل می کند. در نتیجه فقط افراد دارای کارت کلید مجاز امکان فراخوانی آسانسور یا انتخاب طبقه را خواهند داشت. همچنین در روش دوم این امکان وجود دارد که به کمک کارت سرویس حالت رله EAX-101 را همانند یک آلفا سوئیچ عوض کرد و بنابراین کنترل دسترسی را بدلخواه فعال و غیر فعال نمود.

آسانسور هوشمند

پانل لمسی داخل کابین آسانسور

این سیستم امکان مشاهده تمامی وظایف مربوط به کلیدهای طبقات و نمراتور موجود در پانلهای فعلی آسانسور را به شکل هوشمند و به وسیله نمایشگر و صفحه لمسی خود برای ساکنین ساختمان ممکن می سازد. در این حالت شخص تنها با دانستن شماره طبقه آن بخش یا آپارتمان می تواند به بخش یا آپارتمان مورد نظر دسترسی پیدا کند.

آسانسور هوشمند

روش های دسترسی به طبقه مورد نظر از طریق پانل آسانسور:

 1. در حالت اول، نمایشگر xPan طرح کلی کلید همه طبقات ساختمان را به شکل گرافیکی نشان می دهد. پس از اینکه فرد طرح کلید طبقه مورد نظر را لمس کند فرمان مربوط به تابلو فرمان آسانسور صادر خواهد شد.
 2. در این حالت، نمایشگر xPan فهرستی از ساکنین ساختمان یا نام واحدها را نشان می دهد. پس از لمس اسم فرد یا واحد مورد نظر فرمان حرکت به سمت خانه شخص یا واحد مورد نظر برای کابین صادر می شود.
 3. در این حالت با لمس صفحه کلید موجود روی LCD، می توان شماره طبقه مورد نظر را انتخاب کرد تا کابین فرد را به طبقه انتخاب شده ببرد.

در جالت دوم و سوم نیازی نیست که شماره طبقه مورد نظر خود را بدانید تنها کافی است نام واحد را بدانید و پس از انتخاب نام واحد، آسانسور شما را به طبقه ای که واحد در آن موجود است می برد.

همچنین می توان با استفاده از پانل لمسی xPan دسترسی به تمام یا برخی از طبقات را محدود کرد به این صورت که تنها اشخاص مورد نظر که قبلا کارت یا Tag بدون تماس شان در سیستم شده است اجازه دسترسی به این طبقات را داشته باشند. برای مثال در یک ساختمان پزشکی می توان ورود به بخش پارکینگ را تنها برای پزشکان محدود کرد.

برخی از این دستگاه ها نیز با وارد کردن رمز کار می کنند. در این حالت فرد پس از وارد کردن رمز طبقه مورد نظر باید کلید “ENTER” را لمس کند تا آسانسور او را به طبقه مورد نظر انتقال دهد.

آسانسور هوشمند

ویژگی های پانل لمسی داخل کابین آسانسور:

 • وجود صفحه کلید لمسی در یک صفحه LCD شش اینچی
 • نصب دستگاه سریع و آسان بوده و تمامی سیم کشی بین کلید ها حذف شده است.
 • قابلیت نصب در ابعاد بسیار کوچک درون پانل داخل کابین
 • قابلیت رفتن به واحد مورد نظر بدون دانستن شماره طبقه آن
 • قابلیت نمایش ساعت و تاریخ شمسی
 • صفح نمایش با دوام با نور زمینه آبی و روشنایی قابل تنظیم

 

آسانسور هوشمند
کلیدواژه‌ها:

1 دیدگاه در “آسانسور هوشمند

 • دی 22, 1399 at 0:32 ق.ظ
  Permalink

  سلام خوب هستین قربان برای پنج توقف که 16تا کارت تعریف کنید چه قیمت در میاد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *