روغن کاری درب خودرو

روغن کاری درب خودرو

درب خودرو از یک طرف با لولا و از طرف دیگر با قفل ثابت است پس باید همیشه روغن کاری درب خودرو را انجام دهید. توجه داشته باشید که وجود سر و صدای ناهنجار از درب خودرو ممکن است به دلیل سفت شدن  لولاهای درب باشد پس بهتر است با با استفاده از اسپری روغن اقدام به روغن کاری درب خودرو کنید.

دلیل صدا دادن درب خودرو

  1. سفت شدن لولای درب خودرو
  2. شکستن لولای درب
  3. شکستن یکی از اجزای داخلی درب خودرو

نحوه برطرف کردن صدای درب خودرو

درب خودرو به وسیله لولا و در طرف دیگر با قفل ثابت می ماند اما وجود فنرها و لاستیک های بین درب خودرو باعث صدا بهتر بستن و باز شدن درب خودرو می شود. اما در عین حال ممکن است به دلیل پارگی لاستیک بین درب، گیر کردن لولای درب و حتی شکستن آن صدای ناهنجار بدهد اولین و مهترین روشن روغن کاری درب خودرو است.

  1. هنگام باز کردن درب خودرو ابتدا گریس قبلی را خوب پاک کنید.
  2. سپس با استفاده از روغن کاری لولاهای درب خودرو باعث روان شدن درب شوید.
  3. استفاده از اسپری روان کننده باعث ایجاد سلامت بیشتر لاستیک های بین درب های خودرو می شود.

رگلاژ درب خودرو

ممکن است به دلیل سفت شدن قفل خودرو صدای جیر جیر کردن را بشنوید پس برای روغن کاری قطعات باید ابتدا با آچار آلن پیچ ها را باز کنید و سپس گریس را روی آنها بمالید.

  1. برای رگلاژ درب خودرو ابتدا باید خودرو را در جایی صاف پارک کنید
  2. سپس با آلن ستاره ای پیچ های قفل و پیچ های گیره قفل را کمی شل می کنید و گریس را به زبانه و گیره بمالید و پس از این کافیست تنها درب را چند بار باز و بسته کنید تا گیر قفل درب بر طرف شود.

روغن کاری درب خودرو
خلاصه مطلب
روغن کاری درب خودرو
نام مقاله
روغن کاری درب خودرو
توضیحات
وجود سر و صدای ناهنجار از درب خودرو ممکن است به دلیل سفت شدن لولاهای درب باشد پس بهتر است با با استفاده از اسپری روغن اقدام به روغن کاری درب خودرو کنید.

1 دیدگاه در “روغن کاری درب خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.