قفل هتلی

هتل و سیستم آن یکی از واجبترین بخش های مسافرت برای افراد بوده و مسافران انتظار تجربه ابزارهای پیشرفته را در هتل دارند. این تجهیزاتی که هتل در اختیار مسافران می گذارد باید مدرن و مجهز باشد تا وی از سفرش احساس لذت کند. یکی از این امکانات قفل هتلی می باشد که در واقع یک دستگیره هوشمند است. داشتن یک قفل هوشمند در هتل ضروری بوده و هتل های باکیفیت از آن استفاده می کنند. این قفل تفاوت بین هتل های عادی با هتل هایی با امکانات می باشد. در ادامه با قفل هتلی و ویژگی های آن آشنا می شویم.

قفل هتلی هوشمند چیست؟

دستگیره دارای درب کارتی مشابه دستگیره های معمولی قفل مکانیکی و. دستگیره دارند ولی امکانات بیشتر و پنل اسکن کارت هم به آن ها اضافه شده است. امکاناتی مانند رمز اثرانگشت یا کنترل از راه دور این امکانات باعث می شود تا نیازی به کلید مکانیکی نباشد و کارت ها به آسانی درب اتاق را باز کنند و امنیت بالایی داشته باشند. این کارت ها امکان برنامه ریزی دارند و هر بار به روش خاص عمل می کنند.

بیشتر هتل ها از قفل هتلی الکترونیکی برای راحتی مسافران خود بهره می برند که هم راحتی استفاده دارد و هم امنیت آن ها را افزایش می دهد.

خصوصیات قفل هتلی الکترونیکی

این نوع قفل‌ خصوصیاتی دارند که باعث می شود نسبت به قفل های دیگر متمایز باشند. می توانیم این خصوصیات را در ادامه شرح دهیم:

  • امنیت بالا : از مهم ترین خصوصیات قفل هتلی امنیت بالای آن می باشد.
  • راحتی در استفاده کردن قفل : این نوع قفل کاربری آسانی دارند و با یک کارت باز و بسته می شوند.
  • ظاهر زیبا : این نمونه قفل ها دارای ظاهری شیک می باشند و به راحتی در هر هتلی می توان از آن ها استفاده کرد.
  • مقدار مصرف انرژی : این قفل ها دارای مصرف انرژی کمی بوده و به برق سراسری وصل می شوند.
  • نشانگر حریم خصوصی : با چراغی که روی دستگیره درب وجود دارد افراد متوجه حضور مسافر در اتاق می شوند.
  • امکان تغییر رمز : زمانی که لازم باشد می توانید رمز کارت را تغییر دهید.
قفل هتلی

انواع قفل هتلی هوشمند کدامند؟

  • قفل هتلی مغناطیسی

قفل هتلی مغناطیسی مشابه کارت های الکترونیکی دارای یک نوار مغناطیسی می باشند که اطلاعات در این بخش ثبت شده است و برای استفاده باید کارت را بر روی دستگاه تعبیه شده بکشید تا درب باز شود. این نمونه قفل ها نسبت به نمونه های دیگر قفل های هوشمند ارزانتر می باشند.

  • قفل هتلی RFID

قفل هتلی RFID از نوع قفل های کارتی بوده که کاربری آسانی دارند و بدون نیاز به تماس کارت با قفل می توان درب اتاق را باز کرد. این تکنولوژی جدید بوده و بیشتر استفاده می شود. خصوصیات دیگر این نوع قفل ها قابلیت اسکن اثر انگشت یا تشخیص چهره هم می باشد. این دسته از قفل ها از امواج رادیویی با دستگاه ارتباط دارند و می توانند درب را باز کنندو امنیت بالاتری به نسبت سایر قفل ها دارند و به راحتی باز نخواهند شد.

  • قفل هتلی NFC

نوع آخر از انواع قفل هتلی هوشمند مدل NFC است که زیاد شناخته نشده است. این نوع قفل ها نیازی به تماس فیزیکی ندارند و با داشتن فاصله هم باز می شوند. این کارت ها چندکاره بوده و هتل های هوشمند از آن استفاده می کنند.

نتیجه گیری :

قفل هتلی قفلی می باشد که استفاده از آن در تمام هتل ها حتی در مسافرخانه ها هم واجب بوده و به دلیل ظاهر شیک و کاربرد بالایی که دارند می تواند انتخاب خوبی باشد. در انتخاب قفل باید دقت کرد که از برند خوبی انتخاب شود زیرا این بخش از قسمت هایی است که بسیار مورد استفاده می باشد.

متخصصین کلیدسازی شبانه روزی تهران کلید آماده کمک رسانی به تمام شهروندان تهرانی در تمام مناطق تهران می باشند. کافیست جهت باز نمودن درب، تعمیرات قفل درب های معمولی و ضد سرقت، خراب شدن درب اتوماتیک، نصب قفل برقی خود در هر زمان از شبانه روز و در هر منطقه از تهران با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۳۴۲۶۹۶ (کلیک جهت تماس) تماس بگیرید و کارشناسان را در محل خود داشته باشید.

می توانید مقاله زیر را هم مطالعه نمایید:

آشنایی با انواع قفل گاوصندوق

قفل هتلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *