نحوه باز کردن رمز مکانیک گاوصندوق

 در صورتی که نیاز به باز کردن درب گاو صندوق خود دارید می توانید در هر زمان از شبانه روز و در هر منطقه از تهران با شماره تلفن با شماره☎️ ۰۹۱۲۲۳۴۲۶۹۶ (کلیک جهت تماس) تماس بگیرید و کارشناسان را در محل خود داشته باشید.

معمولاً هنگام خرید گاو صندوق، فروشنده توضیحات کاملی در مورد نحوه باز کردن گاو صندوق به شما می دهد اما از آنجایی که شما برای بار اول است که می خواهید درب گاو صندوق خود را باز کنید باید دقت لازم را داشته باشید. ابتدا باید نحوه کار با رمز گاو صندوق را یاد گرفته و پس از آن آموزش هایی در مورد نحوه تغییر رمز گاوصندوق را یاد بگیرید. در این مطلب نحوه باز کردن رمز مکانیک گاوصندوق را بای شما به تفضیل گرد آورده ایم. توصیه می کنیم پیش از باز کردن گاو صندوق خود برای اولین بار، این مطلب را به خوبی بخوانید.

🔵ابزار مورد نیاز برای باز کرن درب گاو صندوق و تغییر رمز آن

💠صفحه مدرج، شاخص عمود و شاخص مورب

🔸صفحه مدرج: صفحه ای است که اعداد رمز بر روی آن درج شده و نقش اصلی را در باز کردن رمز مکانیکی گاو صندوق دارد.

🔸شاخص عمود: تنها برای باز کردن درب گاوصندوق کاربرد دارد و برای تغییر رمز هیچ کاربردی ندارد.

🔸شاخص مورب: این شاخص تنها برای تغییر رمز استفاده شده و هیچ کاربردی در باز کردن درب گاو صندوق ندارد. نام دیگر این شاخص، شاخص تغییر رمز است.

🔵مراحل باز کردن رمز تک رقمی مکانیک گاوصندوق

در اولین مرحله باز کردن گاو صندوق ابتدا باید عدد رمز تک رقمی درست در زیر شاخص عمود قرار گیرد. برای این کار باید صفحه مدرج را به سمت چپ چرخانده تا عدد رمز بر روی شاخص عمودی قرار گیرد. این عمل را چهار بار انجام دهید و در دفعه آخر عدد صفر بر روی شاخص عمودی قرار دهید. در هر مرحله چرخش صفحه مندرج را آنقدر به سمت چپ بچرخانید تا عدد صفر با شاخص عمود هم راستا شود. پس از چهار بار چرخش و قرار گرفتن عدد صفر روی شاخص عمودی، صفحه مدرج را به سمت راست آنقدر بچرخانید تا کاملاً بایستد. این چرخش حدودا نیم دور طول می کشد. حالا صفحه مندرج را با فشار بیشتری به سمت راست بچرخانید تا از توقف آن مطمئن شوید. نتیجه این کار آزاد شدن سیستم زبانه بندی است. حالا دستگیره را بچرخانید تا درب گاو صندوق به راحتی باز شود.

🔵نحوه باز کردن درب گاوصندوق با رمز سه رقمی

برای باز کردن درب گاو صندوق با رمز سه رقمی باید صبورتر باشید. در این جا با حوصله و دقت بالا باید هر سه عدد رمز را یکی یکی وارد کنید.

💠رمز اول را وارد کن

در این روش به جزئی نگری بیشتری احتیاج است. ابتدا یک رمز سه رقمی فرضی برای گاو صندوق شما در نظر میگیرم: ۱۰-۲۰-۳۰

در مرحله اول باید صفحه مدرج به گونه ای چرخانده شود که صفر آن زیر زیر شاخص عمود قرار گیرد. در مرحله دوم باید همچنان صفحه مدرج را به سمت چپ چرخاند تا عدد اول رمز یعنی ۱ (۱۰) با شاخص عمود هم راستا شود. به طور کلی برای دادن رمز اول به گاو صندوق باید چهار بار عدد اول رمز (۱۰) را با شاخص عمود هم راستا کرد.


💠رمز دوم را وارد کن

در این بخش از کار باید ۳ بار رمز دوم با شاخص عمود هم راستا شود. نکته مهم در این قسمت این است که باید برخلاف بخش قبل، صفحه مدرج به سمت راست چرخانده شود. پس شما باید صفحه مدرج را آنقدر به سمت راست بچرخانید که عدد رمز دوم (۲۰) سه مرتبه با شاخص عمودی دقیقا هم راستا شود. در پایان این مرحله شما موفق شده اید رمز دوم را نیز وارد کنید.


💠رمز سوم را وارد کن

در این مرحله می خواهید رمز مکانیکی سوم (۳۰) را به گاو صندوق وارد کنید. این مرحله مشابه با مرحله اول است یعنی صفحه مدرج باید به سمت چپ چرخانده شود با این تفاوت که در این مرحله باید رمز سوم (عدد ۳۰) تنها ۲ مرتبه زیر شاخص عمود قرار گیرد. در این مرحله شما رمز سوم را نیز به سیستم وارد کرده اید. حالا صفحه مدرج را به سمت راست بچرخانید تا جایی که کاملاً متوقف شود. وقتی صفحه مدرج متوقف شد باز هم کمی به سمت راست فشار وارد کنید تا از ثابت شدن صفحه مدرج مطمئن شوید و سیستم زبانه بندی نیز آزاد شود.

🔎در پایان می توانید دستگیره را بچرخانید و از تماشای باز شدن درب گاو صندوق لذت ببرید. باز مهم تاکید می کنیم که برای یادگیری نحوه باز کردن رمز مکانیکی گاو صندوق باید صبر و حوصله به خرج بدهید تا به مرور در این کار حرفه ای شوید.

نحوه باز کردن رمز مکانیک گاوصندوق

2 دیدگاه در “نحوه باز کردن رمز مکانیک گاوصندوق

 • مهر 22, 1398 at 9:37 ق.ظ
  Permalink

  سلام تشکر برای توضیح
  یک سوال داشتم که اول کلید را می اندازیم یا نه؟

  پاسخ
  • دی 23, 1399 at 8:42 ب.ظ
   Permalink

   با سلام لطفا با کارشناسان تهران کلید تماس بفرمایید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.