نحوه باز کردن قفل کمد فایل اداری

نحوه باز کردن قفل کمد فایل اداری

هر اداره و شرکت خصوصی دارای یک کمد مخصوص برای فایل ها و پرونده هاست. این کمد های اداری که به کمد فایل معروف هستند داری  انواع قفل کمدی است که از یک زبانه و سیلندر داخلی از جنس برنج یا سرب ساخته شده است. به طور کلی ممکن است برخی اوقات شما با گم کردن کلید قفل دچار سردرگمی شوید به خصوص اینکه داخل این کمد فایلها و پرونده های دانشجویان باشد و شما نیاز مبرم به باز کردن قفل داشته باشید. در نگاه اول بهتر است با کلید ساز سیار تهران کلید تماس بگیرید تا سریعا خود را به آنجا برساند اما می توانید با خواندن این مقاله با نحوه باز کردن قفل کمد فایل اداری با استفاده از سنجاق کاغذی و ناخن گیر آشنا شوید.

نحوه باز کردن قفل فایل با سنجاق کاغذی

ساختار داخلی قفل وجود یک سیلندر یا همان توپی است که داخل آن وجود دارد. با این حال تنها از لحاظ شکل ظاهر قفل ها با هم متفاوت هستند. برای باز کردن هر قفل تنها کافیست پین های داخل قفل در یک راستا قرار بگیرند تا قفل باز شود. همین مسئله باعث می شود که هر قفل تنها با یک کلید مخصوص باز شود. با این حال می توان با استفاده از سنجاق کاغذی، پیچ گوشتی و.. بدون نیاز به کلید به راحتی قفل را باز کرد. برای باز کردن قفل کمد فایل تنها کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

  1. در ابتدای کار سنجاق کاغذ را به شکل زیر در بیاورید.
  2. سنجاق کاغذ را داخل قفل کنید و یک بار به سمت چپ و یک بار به سمت راست بچرخانید.
  3. بار دیگر کافیست موافق با عقربه های ساعت سنجاق را بچرخانید و آنرا در بیاورید.
  4. با این حرکات می توانید به راحتی قفل کمد فایل را باز کنید.

نحوه باز کردن قفل فایل با سنجاق کاغذی

نحوه باز کردن قفل کمد اداری با ناخن گیر

همیشه افراد یک ناخن  گیر همراه خود دارند. بیشتر ناخن گیر ها دارای سوهان برای صاف کردن ناخن هستند. با استفاده از نوک سوهان ناخن گیر به راحتی می توانید قفل کمد را باز کنید. تنها کافیست یک بار ناخن گیر را به سمت موافق عقربه های ساعت بچرخانید و با چند بار بالا پایین کردن آن به راحتی قفل کمد باز می شود.

 

 

 

نحوه باز کردن قفل کمد فایل اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.