کرکره برقی پارکینگ

متخصصین تهران کلید آماده کمک رسانی به تمام شهروندان تهرانی در تمام مناطق تهران می باشند. کافیست جهت باز نمودن، تعمیرات قفل درب های معمولی و ضد سرقت خود در هر زمان از شبانه روز و در هر منطقه از تهران با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۳۴۲۶۹۶ (کلیک جهت تماس) تماس بگیرید و کارشناسان را در محل خود داشته باشید.

در سال های اخیر از کرکره های برقی اتوماتیک، اغلب به عنوان درب اتوماتیک پارکینگ استفاده می کنند. در این مقاله نگاهی کلی به کرکره برقی اتوماتیک و کاربرد آن در پارکینگ ها می اندازیم.

⚪️ابعاد کرکره برقی:

اندازه رول کرکره ارتفاعی تقریبا ۳۰ سانتیمتر از ارتفاع کل را شامل می شود. با توجه با این مساله برای محاسبه ارتفاع باشو کرکره برقی، باید از ارتفاع کل (کف تا سقف) ۳۰ سانتیمتر را کم کرده که برای ماشین های مختلف اعداد متفاوتی بدست می آید. در زیر با توجه به این فرمول حداقل ارتفاع کف تا سقف جهت عبور چند ماشین را محاسبه کرده ایم.

  • تویوتا لندکروز (۳۰+۱۹۷)

ارتفاع لازم کف تا سقف برای عبور تویوتا لندکروز و نصب کرکره برقی پارکینگ ۲۳۰ سانتیمتر است که در واقع مجموع ارتفاع خودرو (۱۹۷) و اندازه رول کرکره برقی (۳۰) می باشد.

  • تویوتا پرادو (۳۰+۵/۱۸۴)

ارتفاع لازم کف تا سقف برای عبور تویوتا پرادو و نصب کرکره برقی پارکینگ تقریبا ۲۲۰ سانتیمتر می باشد.

  • هیوندای سانتافه (۳۰+۱۶۹)

ارتفاع لازم کف تا سقف برای عبور هیوندای سانتافه و نصب کرکره برقی پارکینگ تقریبا ۲۰۵ سانتیمتر می باشد.

⚪️نصب کرکره برقی پارکینگ

برای نصب کرکره های برقی برای پارکینگ ها ارتفاع لازم کف تا سقف برای عبور خودروهای دیگر نیز به همین شکل قابل محاسبه است.

⚪️جنس تیغه های کرکره برقی پارکینگ:

اغلب کرکره های برقی پارکینگ از جنس آلومینیوم می باشند که برای جهت کرکره برقی پارکینگ تیغه بیلت ۶۰۶۳ آلومنیوم باشد بهتر است. تیغه های ساخته شده از آلومینیوم ضایعات، برای درب های پارکینگ مناسب نیستند زیرا سر و صدای زیادی ایجاد می کنند.

👈کرکره های برقی پارکینگ غیر سفید و یا طرح چوب را می توان برای هماهنگی با نمای کلی ساختمان نصب کرد. برای ساختمان های که جنوبی هستند و نورگیری پایینی دارند استفاده از کرکره برقی آلومینیوم و تیغه کرکره برقی پانچ و یا ترکیب تیغه کرکره آلومینیوم و تیغه کرکره پلی کربن شفاف توصیه می شود. برای کرکره های برقی پارکینگ بیشتر از تیغه کرکره برقی آلومینیوم سایز ۸۰ استفاده می کنند.

⚪️موتور کرکره های برقی پارکینگ :

برای نصب کرکره های برقی در پارکینگ هایی با تردد کم ( حداکثر ۴ پارکینگ ) موتور کرکره توبلار انتخاب مناسبی است اما برای نصب کرکره های برقی در پارکینگ هایی با تردد بالاتر، موتور کرکره برقی توبلار صنعتی انتخاب بهتری خواهد بود.

⚪️ایمنی کرکره های برقی پارکینگ :

یکی از مشکلاتی که در مورد کرکره های برقی پارکینگ ممکن است پیش بیاید این است که اگر فرضا ماشینی از زیر کرکره های برقی پارکینگ یک مجتمع در حال خروج باشد و شخصی اشتباها کلید ریموت کرکره های برقی پارکینگ مجتمع دیگری را بزند ممکن است موجب پایین آمدن کرکره برقی مجتمع دیگر و برخورد آن با ماشین در حال خروج شود. این حادثه به دلیل عدم وجود فتوسل بعنوان سنسور ایمنی در پارکینگ بوده و برای پیشگیری از وقوع این حادثه باید یک جفت فتوسل در کنار کرکره برقی نصب کرد که مانع از پایین آمدن کرکره ها در هنگام عبور ماشین می گردد.

👈فتوسل های درجه یک به دلیل دارا بودن کنتاکت NC در صورت بروز خرابی، به طور اتوماتیک از حرکت کرکره برقی پارکینگ جلوگیری می کند.

کرکره برقی پارکینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *