گلخانه هوشمند

گلخانه هوشمند

هوشمند سازی منازل یکی از مدرن ترین راهکارها برای داشتن زندگی بهتر و امنیت بیشتر است. سیستم های هوشمند سازی منازل شامل بخش های متنوعی چون سیستم روشنایی هوشمند، سیستم صوتی هوشمند، استخر و سونای هوشمند، آسانسور هوشمند، فیوز هوشمند، پرده های هوشمند و … است.

یکی از جالب ترین بخش های هوشمند سازی منازل، ایجاد گلخانه های هوشمند جهت رشد بهتر گل و گیاهان در خانه و آپارتمان شما است.

در دنیای صنعتی و مدرن وجود عناصر طبیعت در خانه و محل کار می تواند نقش مهمی در ایجاد آرامش و نشاط در زندگی ما داشته باشد. یکی از مهمترین بخش های هر خانه گلخانه آن است. شما ممکن است در گلخانه خود گیاهان متفاوتی را نگهداری کنید که شرایط آبیاری متفاوتی دارند. مثلا گل هایی سنسوریا و بنفشه آفریقایی فصل گلدهی متفاوت و در نتیجه نیازهای متفاوتی دارند.

گلخانه هوشمند

بعضی گیاهان به آبیاری بیشتر و بعضی گیاهان مانند کاکتوس ها به آبیاری بسیار کمتری احتیاج دارند. نگهداری از گیاهان مختلف مستلزم دقت و مراقبت بسیار است که شاید شما نتوانید زمان لازم برای این کار را داشته باشید و وجود یک گلخانه هوشمند کوچک EcoQube Air می تواند مراقبت های لازم برای انواع گیاهان را فراهم آورد.

گلخانه های هوشمند می توانند در هر شرایطی بهترین مراقبت ها را برای گیاهان انجام دهند. حتی در شهرهای آلوده که ممکن است به دلیل آلودگی ها و ریزگرد های موجود در هوا، گیاهان آسیب دیده و رشدشان متوقف شود وجود یک گلخانه هوشمند می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. گلخانه هوشمند دارای یک فیلتر هپا است که در شرایط آلودگی هوا فعال شدن و با معلق کردن ذرات در درون فیلتر اجازه عبور را به آن ها نداده و هوای اطراف گیاهان را تمیز نگه می دارد.

گلخانه هوشمند

گلخانه هوشمند هوای تازه برای رشد گیاهان شما فراهم می کند و هر زمان که لازم باشد گیاهان را با توجه به نیاز هر کدام آبیاری می کند. یکی از مشکلات نگهداری گیاهان در گلخانه نبود نور کافی برای گیاهانی است که به نور زیادی و مستقیم برای رشد احتیاج دارند. گلخانه هوشمند دارای یک نور لامپ LED است که می تواند نور لازم برای رشد گل ها و گیاهان موجود در گلخانه را فراهم کند.

گلخانه هوشمند و آبیاری خودکار

یکی از مزیت های بزرگ وجود گلخانه هوشمند امکان آبیاری هوشمند گیاهان مختلف موجود در گلخانه است. میزان آب مورد نیاز برای گیاهان مختلف متفاوت است و بعضی گیاهان ممکن است به دلیل آبیاری بیش از حد یا نبود آب کافی آسیب ببینند. گلخانه هوشمند این مشکل را حل کرده و به صورت اتوماتیک گیاهان موجود در گلخانه را آبیاری می کند.

یکی دیگر از جالب ترین کارکردهای این گلخانه های کوچک هوشمند، بیدار کردن به موقع شما از خواب و همزمان با بیرون آمدن آب و هوای تازه از گلخانه است. شما می توانید ساعت زندگدار خود را از طریق گوشی با زمان معین بیرون آمدن آب و هوای تازه گلخانه هوشمند هماهنگ کنید.

 

گلخانه هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *