آموزش تعویض دستگیره درب خودرو پراید

آموزش تعویض دستگیره درب خودرو پراید

خودرو کیا پراید که ساخت کره جنوبی است از سال ۷۴ که خودرو پیکان دیگر تولید نشد تبدیل شد به پر تیراژ ترین خودروی کشور شد. از این جهت تعویض یک سری از قطعات ماشین مسلما همیشه نیاز است اما یکی از قطعاتی که خود شما هم می توانید آنرا تعویض کنید دستگیره درب خودرو است. با دیدن این مقاله و نگاه کردن به تمامی عکس ها به راحتی آموزش تعویض دستگیره درب خودرو پراید را یاد خواهید گرفت.

مراحل تعویض دستگیره درب خودرو پراید

مرحله اول : جدا کردن روکش درب خودرو

شما باید برای ابتدای کار روکش درب خودرو را باز کنید که در این مرحله اول باید دو پیچ آینه را باز کنید و سپس سه پیچ کنار درب را و پس از آن قسمت باز کننده درب خودرو را باز کنید و حال نوبت به پیچ چهارم است که اول باید پولیش آنرا بردارید و با پیچ گوشتی چهار سو آنرا باز کنید. حال با کشیدن روکش به سمت خود به راحتی باز می شود البته اگر می خواهید به صورت کامل روکش در بیاورید باید حتما شیشه بالا بر خودرو را هم در بیاورید.

مرحله دوم : باز کردن دستگیره درب خارجی پراید

در این مرحله دو مهره شماره ده پشت دستگیره درب را باز می کنید مشاهده می کنید که خار دستگیره سوار است که به شکل سفید رنگ است . حال کافیست خار پراید را از میله جدا کنید و از قسمت بیرون دستگیره را در بیاورید.

مرحله نصب دستگیره درب خارجی پراید

با خرید دستگیره درب پراید باید به یک نکته توجه کنید اگر خار دستگیره سمت چپ دستگیره بود یعنی دستگیره مخصوص درب های سمت راست خودرو است و اگر خار دستگیره سمت راست دستگیره باشد یعنی برای درب های سمت چپ خودرو است. البته به راحتی می توانید خار دستگیره پراید را جابجا کنید.

 1. ابتدا خار دستگیره را در بیاورید.
 2. حال دستگیره را از سمت بیرون درب ماشین وارد کنید.
 3. خار دستگیره را داخل دستگیره کرده و روی میله سوار کنید.
 4. با بستن روکش و پیچ های درب به راحتی کار را انجام داده اید.

در صورت نیاز به تعویض دستگیره درب خودرو پراید دارید و با دیدن این مقاله باز هم سر در نمیاورید کافیست با کلید سازی شبانه روزی تهران تماس بگیرید.

آموزش تعویض دستگیره درب خودرو پراید

2 دیدگاه در “آموزش تعویض دستگیره درب خودرو پراید

 • فروردین ۲۴, ۱۳۹۹ at ۲:۴۷ ق.ظ
  Permalink

  ببخشید این سیمی فلزی ک هست واسه دستگیره داخلی اون در اومده اونو ب چی وصل کنم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.