گم شدن سوئیچ خودرو

هر شخصی به دلیل مشغله های فکری و کاری ممکن است بعضی اوقات فراموش کند که چه وسیله ای را کجا گذاشته است، بنابراین گم شدن سوئیچ خودرو در خانه و اداره کاملاً طبیعی است. قطعاً قفل شدن درب خودرو و نداشتن سوئیچ یدکی برای هر کسی آزار دهنده است به خصوص اینکه اگر شما کار حیاتی داشته باشید و باید سریعاً خود را به محل برسانید.

در صورتی که درب ماشین قفل است و نمی توانید آن را باز کنید کافیست با کلیدسازی شبانه روزی تهران کلید تماس بگیریدکه در اسرع وقت خدمت شما می رسند و علاوه بر باز کردن درب، امکان ساخت سوئیچ یدکی ماشین در کمترین زمان وجود دارد. گم کردن سوئیچ ممکن است روزی چند بار برای هر فردی از افراد جامعه پیش بیاید و جای نگرانی ندارد.

در این مقاله قصد داریم تا راه کارهای مناسب جهت باز نمودن درب خودرویتان را عنوان نماییم. اگر کلیدتان گم شده و کلید یدک هم ندارید نگران نباشید زیرا راه کارهایی برای این امر به شما پیشنهاد می شود.گم شدن انواع سوئیچ های اتوموبیل

همانطور که مدل های خودروها متفاوت است سوئیچ های مختلفی هم دارند. شما باید بدانید سوئیچ خودروی شما از چه نوعی می باشد و برای ساخت مجدد آن چه باید به کلید ساز بگویید.

سوئیچ از راه دور (تراسپوندر)

در صورتی که خودروی جدیدی دارید یک سوئیچ از دور برنامه ریزی با یک ریموت بدون کلید دارید. خودروهای جدید تولید شده دارای سوئیچ های دورکار هستند که با مدل سنتی بسیار فرق می کند. در این خودروها ریموت جفت شدن کلید و قفل را انجام می دهد و درب خودرو قبل از سوار شدن باز خواهد شد.

ریموت های ورودی بدون کلید

این دسته از کلید ها به صورت دائم با خودروی شما ارتباط داشته و خودروی شما را ایمن تر می نماید. ریموت ها که به آن فاب گفته می شود در صورت گم شدن کار دشواری را خواهد داشت زیرا مانند سوئیچ ها معمولی ارزان نمی باشند.

سوئیچ معمولی خودرو

سوئیچ معمولی خودرو از قدیمی ترین و راحت ترین جهت کپی مجدد می باشند. مانند موارد ریموت دار امنیتی ندارند ولی اگر یدکی ندارید و آن را گم کنید می توانید به راحتی شبیه آن ساخته شود.

ایمنی این خودرو بالاتر است ولی در صورت گم شدن سوئیچ باید راهکاری برای پیدا نمود.

بررسی موارد پس از گم شدن سوئیچ خودرو

 • ۱) بررسی نواحی اطراف خودرو: پیشنهاد می شود در قدم اول پس از گم کردن سوئیچ خودرویتان اطراف محیط کاری یا زندگی خود را خوب بگردید تا مطمئن شوید که کلید ها در سرجایشان نیستند و واقعاً گم شده اند.
 • ۲) جمع آوری اطلاعات مورد نیاز: زمانی که سوئیچ خودروی خود را گم کرده و هیچ یدکی هم از آن ندارید باید اطلاعاتی در مورد خودرو داشته باشید تا بتوانید به کلیدسازی اطلاعات را جهت ساخت نمونه جدید بدهید. برای ساخت سوئیچ جدید باید اطلاعات شناسایی خودرو، سال ساخت و مدل خودرو را به کلید ساز بدهید تا بتواند کلیدی جایگزین برای شما درست نماید.
 • ۳) انتخاب کلید ساز یا نمایندگی:در صورتی که سوئیچ خود را گم کرده اید و کلید یدکی هم ندارید دو راهکار دارید یا باید با کلید سازی هایی با مهارت تماس بگیرید و یا باید به نمایندگی مراجعه کنید. در صورتی که خودرو شما قدیمی می باشد ساختن سوئیچ راهکار عاقلانه است و نیازی به دادن هزینه های بالا به نمایندگی ها نمی باشد. زیرا کلید ساز با مهارتی که دارد می تواند به راحتی آن را برای شما ایجاد نماید. در مورد مدل های جدید خودرو ها که سوئیچ های پیچیده ای دارد در صورتی که کلید ساز نتواند کاری بکند باید با نمایندگی تماس بگیرید.
 • ۴) توجه به کیفیت کار و هزینه ها:در صورتی که سوئیچ خود را گم کرده اید شاید استرس آن باعث شود که نتوانید روی کیفیت کار تمرکز داشته باشید. بنابراین باید یک کلیدسازی معتبر را نتخاب نمایید که علاوه بر هزینه های مناسب، کلید هایی با کیفیت را ارائه دهند.
 • ۵) سفارش سوئیچ یدک:مورد آخری که باید به آن توجه کنید این است که زمانی که کلید اصلی برای شما ساخته شد به فکر سفارش سوئیچ یدک خودرو باشید تا در موارد ضروری بتوانید ازآن استفاده نمایید.
گم شدن سوئیچ خودرو

در صورت گم شدن سوئیچ چگونه ماشین را بدون سویئچ روشن کنیم؟

برخی اوقات ممکن است یکی از اعضای خانواده را داخل ماشین بگذارید و بعد از چند ساعت خرید، کار بانکی به ماشین برگردید اما با کمال نا امیدی متوجه گم شدن سوئیچ خودرو شوید، در چنین مواقعی بدون سوئیچ قطعا امکان روشن کردن ماشین وجود ندارد. باید به شما بگوییم که تنها ماشین های قدیمی مثل پیکان امکان روشن کردن ماشین با سوئیچ های مشابه را داشت امروزه تمامی سوئیچ های خودرو مجهز به فناوری ایموبلایزر هستند و تنها با یک سوئیچ امکان باز شدن ماشین وجود دارد. البته اگر خیلی شانس بیارید و ماشین شما قدیمی باشد مثل فیلم هایی که تا به حال دیده اید با سیم های پشت دسته فرمان می توانید ماشین را روشن کنید.

سیستم ایموبلایزر خودرو چیست و چگونه کار می‌کند؟

یکی از جدید ترین فناوری های سیستم امنیتی خودرو بکارگیری فناوری ایموبلایزر است که از سال ۲۰۰۰ و ۱۳۸۶ در ایران اجباری شده است. سیستم ایموبلایزر باعث شده است که هر ماشین تنها توسط یک سوئیچ خودرو مختص به خود باز شود. وجود سوئیچ های ضد سرقت خودرو و سیستم ایموبلایزر این اطمینان را به شما می دهد که هر خودرو تنها با سوئیچ مخصوص به خود روشن می شود. و حتی هنگام گم کردن سوئیچ خودرو برای ساخت سوئیچ خودرو حتما باید کد دسترسی خودرو روی چیپ الکترونیکی سوئیچ یدکی تعریف شود.

نحوه روشن شدن ماشین با سوئیچ خودرو مجهز به سیستم ایموبلایزر

امروزه برخلاف ماشین های کلاسیک و نسل قدیمی چون پیکان تمامی ماشین ها مجهز به ECU هستند. ECU را کامپیوتر خودرو می نامند زیرا قادر است یک سری اطلاعات چون کد دسترسی ماشین را ذخیره کند. داخل سوئیچ خودرو یک چیپ الکترونیکی است که کد دسترسی ماشین در آن قرار دارد و قبل از وارد کردن سوئیچ داخل استارتر در کمتر از چند صدم ثانیه سیگنال بین چیپت و ECU برقرار می‌شود چنانچه کد دسترسی سوئیچ با کد داخل ECU مطابقت داشته باشد امکان روشن شدن ماشین وجود دارد در غیر این صورت به هیچ وجه نمی توانید ماشین را روشن کنید.

فواید خرید و ساخت سوئیچ های ضد سرقت ایموبلایزر

 1. روشن شدن خودرو تنها با سوئیچ مخصوص خود
 2. بالا بردن سیستم ایمنی خودرو
 3. جلوگیری از سرقت ماشین با کلیدهای خودروهای دیگر

نحوه ساخت سوئیچ یدکی ماشین مجهز به سیستم ایموبلایزر

هنگام خرید ماشین به همراه کارت ماشین، کارت سوئیچ که شامل کد دسترسی ماشین است به شما داده می‌شود. البته برخی از کارخانه های سازنده کد دسترسی ماشین را پیش خود محرمانه نگه می دارند بنابراین برای ساخت سوئیچ یدکی ماشین حتما باید کد دسترسی ماشین را به کلیدساز ارائه دهید. کد دسترسی برخی از ماشین ها با خواندن کد از روی ECU ماشین، کد یاب مخصوص، روی کارت سوئیچ ماشین قرار می گیرد. و به صورت استثنا برای یافتن کد دسترسی نیاز به کارت خودرو و شماره شاسی است.

چه مواقعی نیاز به ساخت سوئیچ یدکی ماشین وجود دارد؟

 1. گیر کردن سوئیچ خودرو داخل استارتر و روشن نشدن ماشین
 2. شکستن سوئیچ خودرو
 3. خراب شدن سوئیچ خودرو

قیمت ساخت انواع سوئیچ خودرو

انواع سوئیچ قیمت (به تومان )
کپی کلید‌های سوئیچی10/۰۰۰
کپی کلید کامپیوتری و چهارپر3۰/۰۰۰
کپی سوئیچ خودرو ‌های ایرانی25/۰۰۰
کپی سوئیچ خودروهای خارجی، ماکسیما ، پیکاب5۰/۰۰۰
کپی سوئیچ خودرو بنز ، بی ام ،ولو ۱توافق طرفین
کپی سوئیچ خودرو وارداتی ضد سرقت (ایموبلایزر) ۱توافق طرفین
ساختن سوئیچ ضد سرقت پراید ، پژو در کارگاه14۰/۰۰۰ الی 150/۰۰۰
ساختن سوئیچ ضدسرقت ریو ،ال ۹۰ ، زانتیا150/۰۰۰ الی 180/۰۰۰
کپی ریموت در مکان کارگاه75/۰۰۰
نرخ‌نامه سال 1401

نگران گم کردن سوئیچ خودرو یا ریموت خود نباشید!

 در صورتی که سوئیچ یا ریموت اصلی خودروی خود را گم کرده اید می تواند سوئیچ یدکی برای آن بسازید. برای این کار باید به نمایندگی اصلی خودرو بروید یا باید خودرو را به محل آن ها بکسل نمایید که برای شما این کار گران خواهد شد. در ادامه خواهیم گرفت که بهترین راه در زمان گم شدن سوئیچ خودرو چیست؟

شما به چه نوع سوئیچ خودرو نیاز دارید؟

در صورتی که خودرو شما تولید سال 1380 به قبل می باشد می توانید با یک کپی ساده از سوئیچ خودروی خود را روشن کنید ولی در سوئیچ خودروهای امروزی حتی پراید هم کد وجود دارد. ریموت ها و این مدل سوئیچ ها کددهی شده اند و با ایجاد دوباره آن شما به دردسر می افتید.

نوع دیگری از مدل سوئیچ ها مدل keyless می باشد که تیغه ای جهت چرخاندن آن در قفل خودرو ندارند و به صورت ریموتی عمل می کنند. درب خودرو با لمس دکمه باز می شود و جهت روشن شدن خودرو هم فقط باید دکمه استارت را فشار دهید.

راهکار اصلی در زمان گم شدن سوئیچ اصلی خودرو

در صورتی که ریموت اصلی یا سوئیچ خودروی خود را گم کرده اید می توانید از سوئیچ جایگزین استفاده کنید. همانطور که در بالا اشاره کردیم در صورتی که بخواهید خودروی خود را به محل نمایندگی فروش خودرو بکسل کنید باید هزینه زیادی را پرداخت کنید. بهترین راه برای اینکار این است که از یک کلیدسازی حرفه ای کمک بخواهید.

کمک گرفتن از یک قفل ساز مجرب می تواند هزینه شما را از بردن خودرو به نمایندگی کمتر کند. کلیدساز در صورتی که سوئیچ اصلی خودروی شما را هم  نداشته باشد، می تواند سوئیچ جایگزین را برای شما بسازد.

 کلیدسازان تهران کلید در این زمینه هم با سالها تجربه می توانند به شما کمک کنند و سوئیچی با کیفیت بالا را برای شما بسازند. شما برای اینکار نیازی ندارید تا خودروی خود را به مکانی بکسل کنید و هزینه بالایی را بدهید. برای استفاده از خدمات کلیدسازی شبانه روزی تهران کلید کافیست تا آدرس مکان خودرو را به ما بدهید تا کارشناسان ما در هر زمان از طول هفته و شبانه روزی در اسرع وقت به شما خدمات ارائه کنند.

حفظ سوئيچ يدکی خودرو

سوئيچ يدکی خودرو از وسایلی است که باید همیشه در جای درستی باشد زیرا در صورت گم شدن آن به دردسر خواهید افتاد. در خودروها داشتن دو موضوع سوئیچ یدکی و لاستیک زاپاس از مواردی می باشند که در صورتی که به هر دلیلی دچار مشکل شوند باید هر چه سریعتر از روی نمونه اصلی نوع یدک آن را تهیه کنید. با گم شدن سوئیچ خودرو احتمال به سرقت رفتن آن هم افزایش می باشد.

بهترین راه جلوگیری از این مشکل این است که زمانی که گم شدن سوئیچ خودرو اتفاق می افتد باید رمز خودرو را تغییر دهید. این کار می تواند برای شما هزینه داشته باشد ولی حفظ خودرو و تامین ایمنی آن مهم تر می باشد.

نتیجه گیری :

در صورتی گم شدن سوئیچ خودرو می توانید در هر منطقه ای از تهران که می باشید با کارشناسان کلید سازی شبانه روزی تهران کلید تماس بگیرید. تهران کلید ارائه کننده انواع مدل های قفل و مغزی درب های ضد سرقت و همچنین تعمیرات انواع قفل های درب منازل و ساخت سوئیچ انواع خودرو می باشد. شما به راحتی می توانید برای ساخت انواع سوئیچ خودروی خود و همچنین ساخت سوئیچ یدک اتوموبیلتان با شماره اعلام شده تماس بگیرید تا کارشناسان در اسرع وقت در محل شما حضور یافته و مشکل تهیه سوئیچ و همچنین یدکی سوئیچ شما را برطرف نمایند.

می توانید مقاله مرتبط زیر را هم مطالعه نمایید:

نحوه در آوردن سوئیچ شکسته از قفل خودرو

گم شدن سوئیچ خودرو
Summary
ساخت سوئیچ یدکی خودرو
Service Type
ساخت سوئیچ یدکی خودرو
Provider Name
کلید سازی تهران کلید, Telephone No.+989109535192
Area
تهران - کرج - حومه
Description
تهران کلید آمادگی دارد تنها با تماس شما با شماره 09109535192  اقدام به ساخت سوئیچ  یدک برای خودرو شما نماید. ارسال درب منزل . بدون مراجعه حضوری ساخت سوئیچ  یدک با ارزانترین قیمت برای خودرو و ماشین شما

33 دیدگاه در “گم شدن سوئیچ خودرو

 • مرداد 16, 1397 at 3:19 ق.ظ
  Permalink

  جان خودم کی فکرش رو میکرد ساخت سوئیچ یدک برای ماشین هم روزی اینترنتی بشه. جداً دمتون گرم .

  پاسخ
 • بهمن 15, 1397 at 11:11 ب.ظ
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  من سوییچ ماشینمو گم کردم کد قفل ماشینم رو دارم میخوام بدونم کجا باید برم برای باز کردن درب ماشین یا ساختن سوییچ جدید مدل ماشین ۲۰۶SDهست
  و ی سوال دیگه اینکه اگه برم نمایندگی بدون بردن ماشین فقط با کارت کد قفل سوییچ بهم میدن ؟

  پاسخ
  • اسفند 20, 1401 at 1:29 ب.ظ
   Permalink

   سلام خیر نمیخواهد از توی دسوتر بزنید بعد میاد دم خونتون در ماشین رو باز میکنه اگر هم بخواین سوئیچ هم براتون درست میکنه

   پاسخ
 • اسفند 16, 1397 at 0:20 ق.ظ
  Permalink

  سلام یکی از سوییچهای اتومبیلم شکسته میخواستم بدانم چگونه یکی تهیه کنم. ماشین پراید ۱۳۱ایموبلایزر دارد.
  منزلم خرمدره زنجان
  اگه مقدور بود لطفا قیمت ساخت و نوع تحویل را بفرمایید سپاسگزار.

  پاسخ
  • فروردین 29, 1400 at 0:37 ق.ظ
   Permalink

   ایادرشیرازشعبه دارین

   پاسخ
 • فروردین 17, 1398 at 2:55 ب.ظ
  Permalink

  سلام و خسته نباشید سویچ خودرو ال نود من در عرض سه دقیفه دربین پنج نفر گم شده راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • اردیبهشت 27, 1398 at 11:40 ق.ظ
  Permalink

  سلام برای شهرستان هم میفرستین؟

  پاسخ
  • خرداد 20, 1399 at 1:21 ق.ظ
   Permalink

   سلام کلید ماشین من گم شده قزوین هستم و یدک ندارم

   پاسخ
   • آذر 24, 1400 at 11:37 ق.ظ
    Permalink

    کلید ماشین من هم گم شده ، اینکه دلیل نمیشه راه بیوفتی همه جا جار بزنی ، میدونیم بابا آره تو هم ماشین داری ، مبارکت باشه ، چرخت براش بچرخههههه ،

    پاسخ
  • دی 20, 1401 at 7:40 ق.ظ
   Permalink

   سلام کد سوییچ پژو پارس گم شده و الان میخواهم کلید جدید با کد جدید بگیرم آیا امکانش هست لطفاً راهنمایی بفرمایید و باید چکار کنم

   پاسخ
 • شهریور 28, 1398 at 0:48 ق.ظ
  Permalink

  سلام سوئیچ ماشین هست ولی کدداخلش گم شده چه بایدکرد ممنونم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • شهریور 28, 1398 at 1:13 ق.ظ
   Permalink

   سلام درب خودروبازمیشه سوئیچ هم هست ولی کدداخل سوئیچ گم شده ماشین روشن نمیشه لطف میکنید راهنمایی کنید

   پاسخ
 • دی 2, 1398 at 7:31 ب.ظ
  Permalink

  سلام
  ریموت ماشین من رانا مدل ٩٢ گم شده و درهای عقب ماشین قفل نمیشه تو شهر خودمون اراک رفتم کلید سازی میگن ریموت مدل ٩٢ پیدا نمیشه باید چکار کنم

  پاسخ
 • دی 20, 1398 at 10:28 ب.ظ
  Permalink

  سلام.سویچ ماشینم گم شده این سویچ یدک خیلی ازش راضی نیستم.چون سویچ قبلی خیلی باحال وخوب بود.ایا میشه تعمیرکرد.مثل اولیش.

  پاسخ
 • مهر 23, 1399 at 8:43 ب.ظ
  Permalink

  سلام
  بنده سویچ ماشین وانت زامیاد مدل ۹۶ را گم کردن آیا سویچ زامیاد هم کد دار هست؟

  پاسخ
 • Pingback:حنیور

 • آذر 29, 1399 at 5:43 ب.ظ
  Permalink

  با سلام ‌خسته نباشید
  میخواستم کلید یدک برای ماشین پراید صبا
  مدل 87 بسازم
  خواستم بدونم قیمت چند هست
  ‌کجا باید مراجعه بشه
  آیا مدرکی هم همراهمون باید باشه
  ‌چقدر زمان میبره
  متشکرم

  پاسخ
 • Pingback:کلیدسازی سیار تهران کلید ؛ چه افرادی در کلید سازی های سیار کار می کنند؟

 • Pingback:کلید سازی سیار تهران کلید - مجله اینترنتی نکس رسانه

 • Pingback:کلید سازی سیار تهران کلید - شفقنا اقتصادی

 • شهریور 17, 1400 at 7:50 ب.ظ
  Permalink

  سلام از شهر جدید پردیس پیام میدم.من سوئیچ یدکم گم شده واصلا سوئیچی ندارم ماشینم پراید صبا ست.لطفا هزینه رو بگید چقد میشه و من از کجا باید اقدام کنم

  پاسخ
 • مهر 8, 1400 at 7:47 ق.ظ
  Permalink

  سلام
  سوئیچ یدک گم شده اصلی هست امکان کپی گرفتن از اصلی وجود دارد یا خیر؟

  پاسخ
 • Pingback:کلید سازی شبانه روزی تهران - مجله وب‌اینجاست

 • دی 17, 1400 at 4:40 ق.ظ
  Permalink

  سلام
  سوئیچ ماشینم گم شده پراید مدل ۹۱ ساژم هست
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • دی 17, 1400 at 4:42 ق.ظ
   Permalink

   من در شهرستان پاکدشت هستم لطفا اگر کسی رو میشناسید کارشه بهم معرفی کنید

   پاسخ
 • اسفند 15, 1400 at 0:02 ق.ظ
  Permalink

  سلام کلید ماشین همراه ریموت گم شده عاقلانه تربت راه برای ساخت یک کلید همراه با ریموت چیه
  بهم گفتن هم مغزی سوییچ و درها و دوتا ریموت و چیپ ریموت باید عوض بشه

  پاسخ
 • اسفند 22, 1400 at 6:49 ق.ظ
  Permalink

  لطف کنید جهت ساخت سوییچ پراید 141 دارای ایمولیزر که گم کرده ام مرا راهنمایی کنید این حقیر ساکن شهر ری هستم

  پاسخ
 • تیر 19, 1401 at 9:41 ب.ظ
  Permalink

  سلام..خسته نباشید .جناب من سویچ دنا پلاس کلید سازی برام یک دونه تک درست کرد و ریموت قبلیشم هست خوب حالا کلید همه کاری میکنه استارت میزنه ولی ماشین روشن نمیشه ایراد از چی میتونه باشه کلید بد درست کرده .؟پس چرا استارت میخوره سوچ باز میکنه پشت امپرا کامل باز میشه ولی روشن نمیشه لطف کنید پاسخ بدین ممنون…

  پاسخ
 • تیر 28, 1401 at 10:12 ب.ظ
  Permalink

  سلام سوئیچ یدک ماشینم گم شده میخوام بدونم یدک بسازید ربموت دار می‌شود درست کرد

  پاسخ
 • مهر 6, 1401 at 10:14 ق.ظ
  Permalink

  جناب قفل درب ماشین عوض شده یکبار و مطابق شماره شاسی نیست سویچ درب هم الان گم شده ایا میشه کلیدشو ساخت..
  ماشین سوناتا ۲۰۱۵ سفارش امریکاست

  پاسخ
 • بهمن 1, 1401 at 7:26 ب.ظ
  Permalink

  سلام من سوییچ ماشینم گم کردم سوییچ یدک هم ندارم کد هم ندارم میشع راهنماییم کنیدبایدچکارکنم ماشینم هم توبیابان ۵۰کیلومترباشهرفاصله دارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *