آیفون تصویری

🔵معرفی آیفون تصویری

آیفون تصویری از جمله تکنولوژی جدید می باشد که با تنوع بسیار بالا ایجاد شده است و رقابت زیادی در بین تولیدکنندگان ایجاد نموده است. در قدیم آیفون های به صورت صوتی جهت باز نمودن درب منازل استفاده می شد و عملکرد بسیار ساده ای را داشتند. این آیفون های صوتی شامل یک پنلی جهت صدا درآوردن زنگ منزل یا محیط های دیگر داشت و یک دستگاه آیفون مدل صوتی که در داخل تعبیه شده بود. با صدا درآوردن زنگ فقط صدای افراد شنیده می شد و با زدن یک دکمه تنها می توانستید درب را باز نمایید.
امروزه از این دستگاه ها کمتر استفاده می شود و دستگاه های قدیمی جای خود را به دستگاه های جدید داده اند یعنی آیفون های تصویری داده اند. با کمک این دستگاه ها افراد علاوه بر صدای مراجعه کننده می توانند تصویر افراد را مشاهده نمایند. از خصوصیات اصلی آیفون تصویری مانیتور آنها است که دارای سایزهای مختلفی می باشد و در انواع رنگی و سیاه و سفید در بازار وجود دارد که با توجه به سلیقه و بودجه می تواند مورد انتخاب مشتری قرار گیرد.
⬅️عملکرد آیفون های تصویری ساده است ولی تنوع زیاد آن باعث ایجاد رقابت در بین تولید کنندگان شده است. هر مدل از آن ها دارای خصوصیات و قابلیت های مختلفی می باشد که می تواند بر روی قیمت آن تاثیر بگذارد.پس در صورتی که شما هم نیاز به خرید این دستگاه کاربردی جهت منزل و یا محیط کار دارید می توانید با توجه به نیاز خود آن را انتخاب نمایید.

🔵معرفی امکانات آیفون های تصویری

آیفون تصویری از دستگاه هایی است که بسیار پر استفاده و همچنین محبوب می باشد. این وسیله امنیتی می تواند یک سیستم محافظتی باشد که می توانید افراد مختلف را قبل از بازگشایی درب منزل یا محیط کار ببینید. این آیفون های تصویری مانند یک نگهبان می تواند رفت و آمد ها به یک مجتمع بزرگ اداری و مسکونی را برطرف نماید. با پیشرفته شدن تکنولوژی ها علاوه بر راحتی و آسایش و امنیت می توانید تاثیر آن را بر روی دکوراسیون خود ببینید. امکانات آیفون های تصویری به شرح زیر می باشد.

🔵معرفی صفحه نمایش آیفون تصویری

شاید اولین موضوعی که در آیفون های تصویری نظر افراد را به خود جلب نماید داشتن مانیتور یا صفحه نمایش بزرگ با وضوح تصویر می باشد. در قدیم رنگ این مانتیورها فقط سیاه و سفید بود ولی در حال حاضر شرکت ها بیشتر از مانیتورهای رنگی استفاده می کنند که علاوه بر زیبایی دارای جذابیت هم می باشد.

اندازه صفحه نمایش

مانیتور یک آیفون تصویری از اندازه ۲٫۵ اینچ شروع می شود و تا ۱۰ اینچی هم می رسد. انتخاب اندازه هر نمایشگر بستگی به نیاز و کاربرد افراد دارد. اکثر آیفون های تصویری دارای سایز نمایش ۳٫۵، ۴٫۳، ۷ و ۱۰ اینچی می باشند که افراد بر حسب سلیقه خود آن ها را انتخاب می کنند. بنابراین هر چقدر سایز مانیتور آیفون بزرگ تر باشد قیمت آن نیز بالا خواهد رفت. البته وضوح تصویر در آن ها به همان اندازه کوچکترها بالا می باشد.

🔵معرفی کلیدهای آیفون تصویری

این مانیتور ها در مدل های لمسی و دکمه ای می باشند. مدل هایی که دارای دکمه های لمسی هستند مدرن تر می باشند و از فناوری TTL برای کیفیت بالا استفاده شده است. آیفون های تصویری دارای دو نوع آیفون های با کلیدهای قابل لمس و غیر لمسی می باشد. این خصوصیت می تواند علاوه بر جلب نظر کردن باعث زیباتر شدن بدنه این آیفون ها هم گردد. آیفون های لمسی مدلی مانند تبلت ها دارند و گوشی ندارند و این به زیبایی آن ها افزوده خواهد نمود.

🔵آیفون تصویری با حافظه داخلی

یکی از خصوصیات خاص آیفون های تصویری امکان ذخیره نمودن فیلم و عکس می باشد. بعضی از آیفون های تصویری حافظه داخلی دارند و امکان ضبط تصاویر را دارند. این باعث ایجاد امنیت شده و می تواند زمانی که شما در منزل خود نیستید عکس و یا فیلم افرادی که به منزل شما مراجعه می کنند را برای شما ضبط کنند.

🔵ارتباط داخلی با آیفون تصویری

آیفون های جدید این امکان را دارند که در اداره ها و یا ساختمان های مسکونی پرجمعیت و یا حتی بخش های داخلی کارخانه ها و شرکت ها برای راحتی ارتباط بین کارکنان و یا افراد ساکن در آپارتمان ها از ارتباط داخلی این آیفون ها استفاده نمود. روش کار هم به این صورت می باشد که می توانید شماره واحد موردنظر خود را بر روی آیفون انتخاب کنید و دکمه زنگ را فشار دهید. مانند تلفن آیفون واحد مقابل به صدا در می آید و می توانید به صورت صوتی با آن واحد یا فرد استفاده صحبت نمایید.
این خصوصیت به طور کاملتر زمانی است که بر روی دستگاه کلید تماس با نگهبانی وجود دارد و در ساختمان هایی که واحد های زیاد دارند و شلوغ می باشند کاربردی می باشد.

🔵انتقال زنگ آیفون تصویری به گوشی و یا تلفن ثابت

می توانید از این قابلیت آیفون ها استفاده کنید که هنگامی که از خانه خود خارج می شوید بتوانید زنگ آیفون تصویری را به زنگ گوشی خود وصل نمایید تا زمانی که فردی زنگ واحد شما را بزند بتوانید از حضور او آگاه شوید و در صورت نیاز درب را برای او باز نمایید.

🔵انتقال زنگ آیفون تصویری به سایر واحدها در ساختمان

بعضی از آیفون ها دارای خط تلفن می باشند و در صورتی که با واحد موردنظر تماس گرفتید و پاسخی در یافت نکردید به صورت پیش قرض به تلفن همراه فرد متصل شده و او را آگاه می نماید.

🔵امکان بستن و باز نمودن درب پارکینگ

برخی از مدل های آیفون های تصویری این امکان را به فرد می دهند تا درب پارکینگ را با کمک آن باز و بسته نمود. فقط با یک دکمه و بدون احتیاج داشتن به ریموت می توان درب پارکینگ را بسته و باز نمود.

🔵قابلیت وایرلس در آیفون تصویری

با کمک آیفون های تصویری می توانید مانیتور آن را در هر جا که دلخواه شماس نصب کنید و اگر در هر بخش از ساختمان کار داشته باشید می توانید آن را جهت پاسخ دادن سریع با خود ببرید.

🔵آیفون تصویری بدون گوشی یا مدل هندزفری

آیفون تصویری بدون گوشی یا مدل هندزفری مدلی است که تماس های صوتی را با کمک میکروفن و بلندگویی که بر روی آن قرار داده شده است انجام می پذیرد و دیگر احتیاجی به در دست گرفتن گوشی برای پاسخ نمی باشد. اگر از مدل آیفون های تصویری لمسی داشته باشید نیز می توانید بسیار راحت تر آن را انجام نمایید.

🔵آیفون تصویری مدل کدینگ

با دستگاه های مدل کدینگ می توانید به هر واحد کدی اختصاص داد که جهت باز کردن درب های منازل و یا محیط کار از کارت ها و یا جاسوییچی و همچنین اثر انگشت استفاده نمود.
استفاده کردن از مدل های پنل کدینگ از مدل های نامبرینگ زیباتر و با صرفه تر است و دارای امکانات خاصی مثل باز نمودن درب با رمز و دادن کد به پنل و تنظیمات می باشد. این نوع کدینگ در ساختمان هایی که واحد زیادتری دارند استفاده می شود و به جای دکمه ها عدد های ۰ تا ۹ تعبیه شده است که برای تماس با واحد مشخص، باید ترکیب این اعداد را به کار برد تا با واحد موردنظر تماس بر قرار نمایید.

🔵انجام عکس و فیلم از افراد پشت درب

یکی از خصوصیت عالی در آیفون های تصویری امکان تهیه عکس و فیلم از مراجعه کننده می باشد که با داشتن حافظه داخلی و یا قرار دادن حافظه خارجی امکان پذیر می باشد. این قابلیت باعث می شود که با فشردن کلیدی بر روی دستگاه بتوانید تصویر اشخاص را بگیرید. در مدل های پیشرفته تر خود دستگاه می تواند عکس افرادی را که دکمه زنگ شما را فشرده اند و شما پاسخگو نبودید را برای شما تهیه نمایند.

🔵معرفی انواع مدل های آیفون تصویری داخلی

نکاتی که در ابتدای مقاله عنوان نموده ایم چند نمونه از امکاناتی بود که در آیفون های تصویری می باشد. این دستگاه ها هر روزه شاهد پیشرفت هایی در مدل های ایرانی و خارجی خود دارد. در صورتی که قصد خرید، نصب و یا کسب اطلاعات بیشتری از مدل های داخلی را دارید می توانید با کارشناسان تهران کلید تماس حاصل فرمایید تا شما را جهت انتخاب مورد موردنظرتان راهنمایی کنند. در ادامه چند نمونه از معروف ترین آیفون تصویری های ساخت ایران را معرفی می نماییم.

🔵راهنمای انتخاب آیفون تصویری

حالا که با انواع مدل های آیفون های تصویری و شرکت های تولید کننده آشنا شدید می توانید به انتخاب مدل موردنظر خود اقدام نمایید. می توانید با کمک کارشناسان تهران کلید اطلاعات کامل از محصول موردنظر خود را گرفته و آن را خریداری نمایید. برای خرید و انتخاب آیفون تصویری موردنظر خود باید مواردی مانند سایز مانیتور، نوع مارک، داشتن حافظه، داشتن ارتباط داخلی، توانایی اتصال به دوربین، نوع مانیتور و غیره را در ذهن خود داشته باشید. این موضوع به شما کمک خواهد نمود که محصول مورد نظر خود را دقیقاً بر طبق دستگاهی که علاقه دارید انتخاب نمایید.

طریقه نصب نمودن و سیم کشی آیفون تصویری

از موارد مهمی که باید پس از خرید انواع آیفون های تصویری انجام دهید نصب و سیم کشی آن ها می باشد. این امر حتما باید زیر نظر متخصصین و همچنین افراد با تجربه عملی می گردد تا از خروجی بدون مشکل و عیب آن مطمئن شوید. در صورتی که آیفون های تصویری جهت استفاده در ساختمان های نوساز قرار است استفاده شوند باید در ابتدا برند آن جهت خرید مشخص گردد که سیم کشی دستگاه بر حسب همان برند انجام گیرد.
⭐نکته ۱ : کابل های سیم کشی در آیفون های تصویری ، باید از نوع ۰۶ فویل دار انتخاب گردند زیرا اجازه ایجاد نویز بر روی کابل را نخواهد داد.
⭐نکته ۲ : برای سیم کشی آیفون تصویری بر حسب تعداد واحد، نوع ساختمان ها و همچنین مسیرهای لوله گذاری در ساختمان می توان از نوع کابل های ۲،۴،۶،۸،۱۰ و ۱۰ زوج استفاده نمود.
در ساختمان قدیمی تر که عمر آن ها به بیشتر از ده سال می رسد جهت اتصال سیم ها به آیفون های صوتی، از کابل های تلفن استفاده می شد . برای تعویض این آیفون ها نیاز است که کابل های این ساختمان ها عوض شود تا انتقال یافتن تصویر هم بهتر شود. زیرا با استفاده از کابل های قدیمی نمی توان این اطمینان را داشت که کیفیت خوب و مورد قبولی در خروجی تصویری آیفون ها داشته باشیم.

💰قیمت انواع آیفون تصویری

قیمت در انواع برند ها و مدل های ایرانی و خارجی با یکدیگر متفاوت می باشد و بستگی به امکاناتی که در اختیار شما گذاشته می شود متغیر می باشد.

آیفون تصویری قیمت (تومان)
گوشی درب بازکن تصویری تابا مدل TVD – 1910شروع قیمت از ۴٫۵۰۰٫۰۰۰
آیفون تصویری هوشمند Smart Video Doorbellشروع قیمت از ۱٫۷۰۰٫۰۰۰
گوشی درب بازکن تصویری تابا مدل TVD – 1910شروع قیمت از ۱٫۲۰۰٫۰۰۰
مانیتور درب بازکن تابا مدل۱۰۴۰شروع قیمت از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰
درب بازکن آیفون تصویری سوزوکی مدل ۴۱۳i-1v مجموعه ۳ عددیشروع قیمت از ۲٫۹۰۰٫۰۰۰
مانیتور ۴/۳ اینچ کلید لمسی سیماران مدل HS-43TK/M100شروع قیمت از ۱٫۳۰۰٫۰۰۰
مانیتور آیفون تصویری سامسونگ SHT-7017XMشروع قیمت از ۱۸٫۰۰۰٫۰۰۰
دربازکن تصویری مدل ۱۲۹۴ الکتروپیکشروع قیمت از ۱٫۹۰۰٫۰۰۰
دربازکن تصویری مدل ۱۲۹۴ الکتروپیکشروع قیمت از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰
مانیتور دربازکن سوزوکی مدل ECO-720شروع قیمت از ۲٫۰۰۰٫۰۰۰

آیفون تصویری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *