دزدگیر ماشین

خدمات تهران کلید نصب و تعمیر باز نمودن انواع درب و قفل منزل و خودرو به صورت موتوری سیار و شبانه روزی می باشد. جهت گرفتن خدمات با بالاترین کیفیت می توانید با شماره☎️ ۰۹۱۲۲۳۴۲۶۹۶ (کلیک جهت تماس) تماس بگیرید و کارشناسان را در محل خود داشته باشید.


🔷 دزدگیر ماشین چیست؟

همانطور که می دانید دزدگیر ماشین سیستمی دارای امنیت می باشد که دارای سنسور بوده و در زمان فعال سازی هشدار می دهد. دزدگیرهای ماشین سالیان زیادی است که اختراع شده اند و هر روز بر پیشرفته تر شدن آن اضافه می گردد. دزدگیرها در حال حاضر در اکثر وسائل نقلیه متصل هستند و به صورت رایجی در بین افراد استفاده می شوند. دزدگیرها مانند ابزارهای دیگر مانند قفل پدال، قفل فرمان و سایر موارد می توانند سرقت ماشین را توسط سارقین به عقب بیاندازند. یکسری از دزدگیرها هم توسط کارخانه بر روی ماشین ها نصب می شوند و با دقت بیشتری کار می کنند. توانایی های هر دزدگیر با توجه به جنس، مدل و موارد دیگر که در ادامه مقاله می گوییم انجام می گردد.

🔷 دلیل استفاده از دزدگیر ماشین

ماشین از دارایی های مهمی می باشد که امروزه به دلیل زیاد شدن سارقین در جامعه افراد از امنیت آن احساس خطر می کنند. اولین راه برای این که از این موضوع جلوگیری نمایید این است که به نکات ایمنی که پلیس در اختیارتان می گذارد دقت نمایید.به طور مثال جا نگذاشتن سوییچ خودرو حتی در زمان کم و چک کردن بسته بودن خودرو در زمان ترک نمودن آن از نکات اولیه می باشد. در مراحل بعدی می توان به زدن قفل فرمان و قفل پدال اشاره نمود. ولی راهکاری که از همه مهم تر است و می تواند با صدا فرد را آگاه نماید استفاده از دزدگیرها می باشد. در واقع دزدگیرها از واجبات زندگی افراد شده اند و بدون آن ها افراد همیشه نگرانی از بابت گذاشتن ماشین در جایی غیر از پارکینگ خود می باشند. با کمک و به کارگیری نکات اولیه و همچنین استفاده از ابزارها و تکنولوژی می توانید جلوی این سرقت را تا حدود زیادی بگیرید. هر فرد یکسری از مشخصات را برای داشتن دزدگیری خوب در ذهن خود دارد که سعی می کنیم در این مقاله به آن بپردازیم.

🔷 ویژگی های بهترین دزدگیر ماشین

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم استفاده از دزدگیر ماشین مساله ای است که برای بیش تر صاحبان خودروها پیش می آید. دانستن ویژگی های دزدگیرهای خوب از مواردی است که افراد باید برای استفاده طولانی مدت به آن توجه نمایند. مسلماً کسی علاقه ندارد وسیله ای که بابت آن هزینه بالایی را داده است، خراب شده و یا بد کار کند. بنابراین انتخاب درست هر دزدگیر از مواردی است که باید برای خرید به آن دقت نمایید. باید نوعی انتخاب نمایید که قبل از روشن شدن خودرو یا باز شدن درب، شما متوجه شوید. توجه به حساسیت سنسورهای تعبیه شده در دزدگیر و همچنین قابلیت کنترل آن از پنل از مواردی است که یک دزدگیر خوب می تواند داشته باشد. برخی از دزدگیرهای هم دارای امکان ارسال پیامک می باشند که البته ممکن است با تاخیر همراه باشد و کارایی زیادی نداشته باشد.
برخی از دزدگیرها هم به صورت اینترنتی و با برنامه به مشتریان عرضه می شوند که در صورت وصل نمودن اینترنت می تواند به صورت پیامک گزارش را ارسال نماید.

🔷 انواع دزدگیر های ماشین

🔳دزدگیر ساده ماشین

دزدگیر ساده ماشین از نمونه دزدگیرهایی می باشند که به طور معمول زیاد استفاده می شوند. این دزدگیر های به محض این که چیزی به آن ها برخورد نماید با صدای بلند هشدار خواهد داد. این دزدگیرهای ساده تا ۱۰۰ متر را پوشش داده و زمانی که شما نزدیک ماشین باشید کارایی دارد. این نوع دزدگیرها ارزان بوده و به راحتی نصب می گردند. اگر فاصله شما از ماشین زیاد بوده و صدای آن را متوجه نشوید، ماشین می تواند به راحتی سرقت شود.

🔳دزدگیر تصویری ماشین

دزدگیر تصویری ماشین یک مانیتور دارد که شما می توانید وضعیت کنونی ماشین خود در آن ببینید. به طور مثال در صورتی که فردی به ماشین شما ضربه ای را وارد نماید در صفحه عکس چکش دیده می شود. این دزدگیرهای تصویری از مدل های ساده پیشرفته می باشند و می تواند زمانی که به ماشین نزدیک شدید درب ها را باز نماید و یا قفل کودک دارد که در دزدگیرهای ساده این امکانات وجود ندارد. همه این امکانات زمانی در تصویر مشاهده می شود که به ماشین خود نزدیک هستید و یا باتری دزدگیر ماشین ضعیف نشده است.

🔳دزدگیر سیم‌ کارتی ماشین

دزدگیر ماشین که دارای سیم کارت می باشد را می توان از مدل های جدید دزدگیر دانست که همراه با پیشرفت تکنولوژی به روز شده است و استفاده از آن روز به روز گسترش می یابد. داخل این دزدگیرها یک سیم کارت تعبیه شده است که با کمک آنتن جی پی اس به کار رفته در آن و پنلی که در اختیار مشتری قرار می گیرد می توان در هر لحظه ردیابی خودرو ها را انجام نمود. امکان موقعیت یابی هر لحظه خودرو، خاموش و روشن نمودن از راه دور، داشتن قفل کودک چند نمونه از امکانات آن می باشد. حتی در مواقعی که فرد به اینترنت متصل نیست هم می توانند این هشدارهای سرقت را از راه پیامک دریافت کند.

🔷 نکات قابل توجه در زمان خرید دزدگیر ماشین

  • 🏼صدای مناسب جهت آژیر
  • 🏼داشتن ریموت کنترل یدک
  • 🏼داشتن باتری پشتیبان
  • 🏼کارایی زیاد با هزینه کردن کم
  • 🏼امکان خاموش نمودن خودرو با ریموت یا اپلیکیشن
  • 🏼امکان تنظیم در مورد حساسیت سنسورها در دزدگیر ماشین
  • 🏼دارای ضمانت و خدمات بعد از فروش

🔷 وظیفه سنسورها در دزدگیر ماشین

سنسورها در دزدگیر ماشین وظیفه تشخیص دادن ضربه ها، حرارت، باز شدن درب های خودرو و … را خواهند داشت. دو سنسوری که بیش ترین استفاده در دزدگیر ماشین را دارد در ادامه معرفی می گردد.

🔵سنسور چشمی

سنسور چشمی با کمک امواج صوتی که در محیط انتشار می باشد می تواند سارق را شناسایی نماید. با قطع شدن این امواج در واقع طول موج تغییر پیدا می کند و می تواند دزدگیر را فعال کند.

🔵سنسور شوک

سنسور شوک زمانی فعال می گردد که سارق به طور مثال با شکستن شیشه ها دزدی کرده و یا به ماشین ضربه وارد نماید.

🔷 طریقه نصب دزدگیر روی ماشین

نصب یک دزدگیر بر روی ماشین به سه بخش کلی تقسیم بندی خواهد شد که در ادامه مقاله آن را شرح خواهیم داد.

  1. تنظیمات قبل از نصب
  2. نصب نمودن ماشین
  3. اتصال نمودن سیم ها

🔧تنظیمات قبل از نصب

برنامه ریزی برای نصب دزدگیر ماشین از کارهای ابتدایی برای انجام این کار می باشد. در ابتدای کار شما باید راهنمای دزدگیر ماشین را خوانده و خود را برای طرح نصب دزدگیر آماده نمایید. در مرحله دوم باید کارهای مربوط به سیم کشی ماشین را بررسی نمایید.

🔧بررسی تمامی ‌درب‌های ماشین

در این مرحله باید این اطمینان را حاصل نمایید که همه درب های ماشین، نشانگر مربوط به باز بودن درب ها را روی پنل در بخش پشت فرمان فعال باشد. با فعال بودن نشانگر شما می توانید در هنگام باز نمودن درب ها صدای آژیر را شنیده و دزدگیر به درستی عمل نماید. در صورتی که درب ماشین شما به نشانگر باز بودن درب خودرو مجهز نمی باشد می توانید از مدل دزدگیرهایی استفاده نمایید که دارای کلیدی برای فعال نمودن آژیر هشدار می باشند.

🔧ارتباط با نمایندگی ماشین

می توانید با سوال از نمایندگی ماشین خود از اطلاعاتی که نیاز دارید آگاهی پیدا نمایید. به طور مثال کدام یک از پنل های ماشین برای نصب دزدگیر باید برداشته گردد و به چه نوع ابزاری احتیاج است. اطلاع از مدل سیم کشی ماشین و طرح آن می تواند نصب دزدگیر را راحت تر نماید.

🔧خارج نمودن پنل‌های ضروری

با درآوردن پنل ها شما می توانید سیم ها را پیدا کنید. این محل مکانی است که برای نصب آژیر مناسب می باشد. در ابتدا باید پنل قسمت میانی داشبورد که در سمت راننده است دربیاورید. پنل ها به طور معمول در نزدیک به کف ماشین و در زیر فرمان می باشند. به دلیل این که پنل هر ماشین با دیگر ی فرق دارد می توانید با توجه به راهنمای سرویس خودرو آن را پیدا نمایید.

🔧نصب نمودن سیستم دزدگیر ماشین

هر چه دزدگیر دور از دید نصب گردد بهتر است. بعضی از افراد آن را در زیر صندلی و یا داخل داشبورد نصب می کنند. باید به این نکته توجه نمایید که هر چقدر از دید سارقان دورتر و غیرقابل تصورتر نصب گردد می تواند نتیجه بهتری را از آن گرفت. باید در هنگام نصب توجه نمایید که سیم های اصلی دستکاری نشود و به قطعات ماشین آسیبی وارد نگردد.

🔧ایجاد سوراخ در بخش موتور و سرنشین

اگر در بین محفظه ماشین و بخش اتاقک، سوراخی برای رد کردن سیم در بین آژیر و دزدگیر وجود نداشته باشد باید خودتان این کار را انجام نمایید. باید از جایی که دریل کاری می کنید مطمنن شوید که پر نباشد.

🔧رد کردن سیم از سوراخ ایجاد شده

در این مرحله باید سیم آژیر را که به دزدگیر وصل شده است از سوراخ رد نمایید و سپس این سوراخ را با سیلسکون پر نمایید تا سیم ثابت در آن نگه داشته شود. در کل باید دقت نمایید سیم را به نحوه ای در این بخش بگذارید که نه کشیده شده و نه فشار زیادی را متحمل گردد.

🔧نصب نمودن آژیر

در این مرحله شما می توانید آژیر را در بین بخش نگه دارنده موتور و بخش داخلی موتور نصب نمایید. این امکان هم وجود دارد که آن را در قسمت دیگری هم نصب نمایید. فقط به این نکته توجه کنید که آژیر باید رو به پایین گذاشته شود تا در بخش ها خالی آب و یا روغن ریخته نشود.

🔧روشن نمودن کلید والت

کلید والت به سیمی که خارج از آژیر خودرو وصل می باشد و این اجازه را به شما خواهد دارد تا در مواردی که نیاز دارید بتوانید آژیر را فعال و یا غیرفعال نمایید. این برای زمانی کاربردی می باشد که شما ماشین فردی را امانت گرفته اید و یا ماشینتان در تعمیرگاه می باشد.

🔧روشن نمودن چراغ ال ای دی

چراغ ال ای دی در دزدگیرهای ماشین، نشاندهنده فعال بودن دزدگیر می باشد. این چراغ را می توانید با ایجاد نمودن سوراخی در بخش داشبورد و سپس نصب سیم به دستگاه دزدگیر نصب کرده و بعد از آن با چسب مخصوص به داشبورد چسبیده شده و دیگر نیازی به خارج نمودن داشبورد نمی باشد.

🔧نصب نمودن آنتن بیرونی

در صورتی که ماشین شما دارای آنتن بیرونی می باشد می تواند باعث شود که مسافتی که ریموت دزدگیر می تواند کار پوشش دهی را انجام دهد بیش تر گردد. این آنتن با دریافت سیگنال از بیرون آن را به دستگاه دزدگیر انتقال می دهد. بیش تر آنتن های بیرونی بر روی شیشه نصب می گردند که در این صورت باید یک آنتن گیرنده در بیرون شیشه و یک تکرارکننده در داخل ماشین نصب نمایید.

🔧اتصال نمودن آژیر

آژیرها دو سیم منفی و مثبت دارند که در بیش تر خودروها خروجی مثبت به آژیر متصل شده و خروجی منفی به کف وصل خواهد شد.

🔧وصل نمودن سنسورهای دزدگیر

سنسورها زمانی که احساس خطر نمایند به صدا در می آیند. شما می توانید سیم های آژیر را از بخش سیم کشی دزدگیر ماشین به بخش سیم هایی که نشانگر باز شدن درب خودرو را فعال خواهند کرد، وصل نمایید.

🔧وصل نمودن سیم برق

در این مرحله شما باید سیم برق دزدگیر را به بخش باتری وصل نمایید تا زمانی که ماشین شما خاموش هم می باشد بتوانید از دزدگیر استفاده نمایید.

🔧برگرداندن پنل‌ها به سر جای قبلی

در مرحله آخر و بعد از طی کردن مراحل بالا می توانید پنل هایی که از ماشین درآورده اید بر سر جای اصلی خود جا بیندازید. دقت نمایید که حتماً به درستی آن ها را نصب کنید.

🔷 دلیل خرید دزدگیر ماشین

بسیاری از افراد هم موافق خرید دزدگیرها نیستند و آن را به نوعی دورریختن پول می دانند. باید در جواب این افراد این توضیحات را بدیهیم که با توجه به این که قیمت خودرو در ایران هر روز در حال افزایش می باشد حفظ کردن خودروهایمان حتی اگر از نوع ارزان هم باشند باز هم امری مهم می باشد. با نگاهی به آمار بالای روزانه سرقت ها می توان متوجه شد که سرقت روز به روز بیش تر از قبل خواهد بود. مسلماً نصب دزدگیرها می توانند برای منصرف کردن سارقین کارکرد بالایی داشته باشد. زیرا ایجاد سروصدا مانع از تمرکز آن ها خواهد شد و ترجیح می دهند به سراغ خودروهای بدون دزدگیر بروند.

🔷 خرید بهترین دزدگیر ماشین

اگر می خواهید دزدگیری را انتخاب نمایید که حتی زمانی که سارقین آن را از کار بیندازند و خودروی شما را به سرقت ببرند، می توانید از مدل هایی استفاده نمایید که این توانایی را دارند که موتورخودرو را از راه دور هم از کار انداخته و ماشین را متوقف نمایند. با این کار جلوی سرقت را خواهید گرفت و مجدداً می توانید با ریموت استارت ماشین را انجام نمایید.

🔷 قیمت دزدگیرهای ماشین

مدل های دزدگیر ماشینقیمت ( تومان)
دزدگیر ماشین ماجیکار i135ASاز ۶،۳۰۰،۰۰۰
دزدگیر ماشین هوتایHuatai Car Security Systemاز ۴۵۰،۰۰۰
دزدگیر ماشین ایزیکار مدل X1از۲،۳۰۰،۰۰۰
دزدگیر ماشین هوتایاز ۵۰۰،۰۰۰تا ۹۰۰،۰۰۰
دزدگیر ماشین تصویری چیتا ریموت شارژی S886از۱،۵۰۰،۰۰۰
دزدگیر ماشین استیل میت مدل Ranger-5163از ۱،۹۰۰،۰۰۰ تا ۲،۳۰۰،۰۰۰
دزدگیر ماشین کی لس استارت اسکوتا Enter Key Less Start Scoutaاز ۲،۱۵۰،۰۰۰
دزدگیر استیل میت ۸۳۸از ۸۵۰،۰۰۰
دزدگیر رویالاز ۵۵۰،۰۰۰تا ۶۳۰،۰۰۰
دزدگیر نیمه تصویری PLCاز ۶۵۰،۰۰۰
دزدگیر ماشین
کلیدواژه‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *