جا ماندن کلید در پشت درب

شاید برای شما هم یک بار اتفاق افتاده باشد که کلید را پشت درب خانه جا بگذارید و این موضوع ربطی به کهولت سن، جوان بودن یا فراموشکاری ندارد. در صورتی که بعد از یک روز سخت کاری، خسته و کوفته به خانه برگشته اید و دنبال کلید می گردید تازه یادتان می آید که کلید پشت درب جا مانده است. این مشخص است که جا ماندن کلید در پشت درب دردسرهای زیادی دارد. اگر فقط کلید را فراموش کرده باشید که با خود ببرید می توانید منتظر یکی از اعضای خانواده بمانید ولی اگر کلید را پشت درب جا گذاشته باشید نمی توانید با کلید سایر اعضای خانواده هم آن را باز کنید. در ادامه مقاله سعی داریم برای این مشکل راه کارهایی را عنوان نماییم، پس با ما همراه باشید.

می توانید مقاله مرتبط زیر را مطالعه نمایید:

۵ نکته مهم برای انتخاب قفل و کلید

وقتی کلید پشت در بماند چکار کنیم؟

باز کردن درب با استفاده از کارت عابر بانکی

  1. ابتدا کارت بانکی را محکم در دست خود نگه دارید و بخشی از آن را بین درب و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل) وارد کنید.
  1. سپس همزمان که کارت را به آهستگی بین درب و چهارچوب وارد می‌کنید مدام به سمت بالا و پایین تکان دهید تا کارت راحت‌ تر حرکت کند و بیشتر داخل برود.
  1. پس از چند ثانیه، درب ساختمان باز خواهد شد.
جا ماندن کلید در پشت درب

نحوه باز کردن درب خانه با سنجاق در زمان جا ماندن کلید در پشت درب

  1. برای باز کردن درب هنگام جا ماندن کلید پشت درب حتی می توانید از دو عدد سنجاق مو، سنجاق قفلی و یا گیره فلزی استفاد کنید.
  2. یکی از سنجاق‌ها را به شکل L خم کنید، سنجاق دوم را هم از وسط باز کرده و قسمت انتهایی آن را حدود ۱۲۰ درجه باز کنید.
  3. سنجاق L شکل را در شیارهای قسمت پایینی مغزی به چپ و راست حرکت دهید تا مغزی قفل تکان بخورد و سنجاق در شیار قرار بگیرد.
  4. دومین سنجاق را به داخل مغزی قفل برده و به بالا و پایین حرکت دهید و سعی کنید پین‌ها را باز کنید.
جا ماندن کلید در پشت درب
  1. هرگاه صدای تیک مانندی شنیدید، بدانید که یکی از پین‌ها باز شده‌اند. سنجاق دوم را به صورت مداوم جابجا کنید، بلاخره پین‌ها همگی باز خواهند شد.
  2. بعد از بازکردن پین های قفل، سنجاق L شکلی که در پایین مغزی قرار داده بودید را به سمت چپ و راست حرکت دهید تا قفل درب باز شود.

اگر کلید پشت درب ضد سرقت بماند، چکار باید کرد؟

در صورتی که جا ماندن کلید در پشت درب های ضد سرقت باشد کاری به نسبت پیچیده تر دارید و کاری از دست شما و با ابزاری که دارید برنمی آید. درب های ضد سرقت ایمنی بالایی دارند و از ورقه های فولادی و همچنین قفل های مخصوص چند زبانه تشکیل شده اند که برای باز شدن حتماً نیاز به خود کلید می باشد. تنها راهی که می ماند این است که برای باز کردن این قفل های درب های ضد سرقت از کلید سازی کمک بگیرید. کلید ساز ها با تخصص و داشتن ابزارهای مخصوص می توانند اقدام به عوض کردن و یا باز کردن قفل درب های ضد سرقت نمایند.

چه کنیم که کلید را پشت درب جا نگذاریم ؟

این شاید توقعی غیر معقول باشد که در این دنیای پر از مشغله همیشه یادمان باشد که کلیدمان را همیشه از پشت درب برداریم. این فراموشی ممکن است برای تمام افراد و تمام سنین پیش بیاید و چاره ای جز تعویض قفل درب نیست. امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان از قفل های جدیدی استفاده نمود که نیاز به کلید نداشته باشند. شما می توانید از دو نوع قفل دیجیتال و قفل های هوشمند استفاده کنید که دیگر نگرانی برای جا گذاشتن قفل در پشت درب را برطرف خواهد کرد. در ادامه دو نوع قفل نوع هوشمند و دیجیتال را معرفی خواهیم نمود.

قفل های اثرانگشتی یا هوشمند

قفل های دیجیتالی از قفل های جدید هستند که می توانیم از آن ها در محل کار و یا درب منزل استفاده نماییم. این قفل ها ممکن است با شناسایی اثر انگشت کار کنند و با کمک سنسور به کار رفته در آن بتواند قفل درب را باز نماید. این قفل ها این مزیت را دارند که دیگر هیچ وقت جا ماندن کلید در پشت درب اتفاق نخواهد افتاد و احتیاجی به حمل دسته سنگینی از کلیدها با خود ندارید.

جا ماندن کلید در پشت درب

قفل دیجیتالی

از مدل های قفل های دیجیتالی قفل رمزی، قفل کارتی و قفل تشخیص چهره می باشد که تمام آن ها بدون نیاز به کلید کار می کنند. به طور مثال درب در قفل های تشخیص چهره می توانند به راحتی و با قرار گرفتن فرد در رو به روی آن باز گردد. مدل های رمزی هم بسیار راحت کار می کند و با وارد نمودن رمز می توانند به افراد اجازه دهند وارد شوند. می توانید در قفل های جدید با نصب نرم افزار بر روی گوشی به راحتی با استفاده از آن درب را باز نمایید.

جا ماندن کلید در پشت درب

نتیجه گیری :

در صورتی که شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از جا ماندن کلید در پشت درب خسته شده اند و ذهنتان درگیر این موضوع است می توانید با خرید قفل های جدید از تهران کلید به آرامش برسید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره۰۹۱۲۲۳۴۲۶۹۶ (کلیک جهت تماس) تماس حاصل نمایید.

باز کردن درب هنگام جا ماندن کلید پشت درب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *