باز کردن درب هنگام جا ماندن کلید پشت درب

شاید برای هر کدام از ما یک بار اتفاق افتاده باشد که کلید را پشت درب خانه جا بگذاریم این ربطی به سهولت سن یا جوان بودن ما ندارد. در صورتی که بعد از یک روز سخت کاری، خسته و کوفته به خانه برگشته اید و دنبال کلید می گردید تازه یادتان می آید که کلید پشت درب جا مانده است نگران نباشید با خواندن این مقاله می توانید مشکل را رفع کنید. برای باز کردن درب هنگام جا ماندن کلید پشت درب تنها نیاز به یک کارت عابر بانک یا دو عدد سنجاق مو، سنجاق قفلی و یا گیره فلزی دفتر نیاز دارید.

برای اینکه از دردسر جا گذاشتن کلید خانه خلاص شوید بهتر است اقدام به خرید و نصب قفل دیجیتال کنید. برای اینکار تنها کافیست با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۳۴۲۶۹۶ کلیدسازی شبانه روزی تهران کلید تماس بگیرد. با خیال راحت ما کلیدسازان خود را هر جایی از تهران که قرار دارید اعزام می کنیم. تنها کافیست که یک بار امتحان کنید.

وقتی کلید پشت در بماند چکار کنیم؟

استفاده از کارت عابر بانکی برای باز کردن درب خانه

  1. ابتدا کارت بانکی را محکم در دست خود نگه دارید و بخشی از آن را بین در و چهارچوب (کمی بالاتر از قفل) وارد کنید.
  2. سپس همزمان که کارت را به آهستگی بین در و چهارچوب وارد می‌کنید مدام به سمت بالا و پایین تکان دهید تا کارت راحت‌تر حرکت کند و بیشتر داخل برود.
  3. ۳٫       تنها پس از چند ثانیه، در ساختمان باز خواهد شد.

نحوه باز کردن درب خانه با سنجاق

برای باز کردن درب هنگام جا ماندن کلید پشت درب حتی می توانید از دو عدد سنجاق مو، سنجاق قفلی و یا گیره فلزی استفاد کنید.

  1. یکی از سنجاق‌ها را به شکل L خم کنید، سنجاق دوم را هم از وسط باز کرده و قسمت انتهایی آن را حدود ۱۲۰ درجه باز کنید.
  2. سنجاق L شکل را در شیارهای قسمت پایینی مغزی به چپ و راست حرکت دهید تا مغزی قفل تکان بخورد و سنجاق در شیار قرار بگیرد.
  3. دومین سنجاق را به داخل مغزی قفل برده و به بالا و پایین حرکت دهید و سعی کنید پین‌ها را باز کنید.چ
  4. ۴٫       هر گاه صدای تیک مانندی شنیدید، بدانید که یکی از پین‌ها باز شده‌اند. سنجاق دوم را به صورت مداوم جابجا کنید، بلاخره پین‌ها همگی باز خواهند شد.
  5. بعد از بازکردن پین های قفل، سنجاق L شکلی که در پایین مغزی قرار داده بودید را به سمت چپ و راست حرکت دهید تا قفل در باز شود.

اگر کلید پشت در ضد سرقت بماند، چکار باید کرد؟

به دلیل اینکه درب های ضد سرقت کاملا ایمنی بالایی دارند در این مواقع برای باز کردن درب ضد سرقت حتما باید از یک کلید ساز استفاده کنید. تنها راه باز کردن انواع درهای ضد سرقت، تعویض قفل و یا باز کردن قفل توسط کلیدساز است.

راه حل دائمی برای جلوگیری از پشت درب ماندن کلید

نصب قفل دیجیتال و قفل هوشمند

قفل‌های دیجیتالی با قدرت انتخابی که به ما می‌دهند، ما را از شر نگرانی و دغدغه همیشگی جا ماندن کلید پشت درب خلاص خواهند کرد. قفل‌های دیجیتالی در انواع مختلف کارتی، رمزی، تشخیص چهره و اثر انگشت یکی از نمونه‌های بسیار موفق برای برطرف کردن این نگرانی هستند.

نویسنده : فرشاد ذوقی

باز کردن درب هنگام جا ماندن کلید پشت درب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.