نحوه نصب مغزی و قفل درب چوبی

متخصصین تهران کلید آماده کمک رسانی به تمام شهروندان تهرانی در تمام مناطق تهران می باشند. کافیست جهت باز نمودن، تعمیرات قفل درب های معمولی و ضد سرقت خود در هر زمان از شبانه روز و در هر منطقه از تهران با شماره تلفن ۰۹۱۲۲۳۴۲۶۹۶ (کلیک جهت تماس) تماس بگیرید و کارشناسان را در محل خود داشته باشید.

⬅️ساختار قفل برای تمامی قفل های درب ضد سرقت، حیاط و درب چوبی به یک صورت است. هر قفل دارای یک مغزی یا توپی است  که با وارد کردن کلید مخصوص امکان باز شدن قفل وجود دارد. با اینکه تمامی قفل های درب اتاق و درب ضد سرقت دارای مغزی هستند اما مغزی قفل درب چوبی متفاوت تر نسبت به بقیه است و به همین دلیل در این مقاله نحوه نصب مغزی و قفل درب چوبی را توضیح می دهیم. پس با ما همراه باشید.

⬅️قفل درب چوبی به این صورت است که دارای دو طرف دستگیره و یک مغزی است که داخل آن قرار دارد. با وارد کردن کلید داخل قفل وارد سوراخ مغزی قفل می شود و می توانید به راحتی با چرخاندن کلید درب را قفل را باز کنید. در این حالت تنها زبانه به سمت جلو و عقب حرکت می کند.

⚪️ابزار لازم برای نصب مغزی و قفل درب چوبی

 1. مغار تخت نجاری
 2. چکش
 3. پیچ گوشتی
 4. دریل

⬅️ابتدای کار باید محل قرار گرفتن دستگیره و قفل درب را تعیین کنید. پس از اینکار با دریل و مته قالبی قالب چوب را سوراخ می کنید.

⬅️بعد از آن نوبت تراشیدن و سوراخ کردن لبه درب است جایی که مغزی داخل آن قرار می گیرد.

⬅️برای اینکه مغزی قفل درب چوبی به خوبی چفت شود با مغار تخت لبه درب چوبی را بتراشید.

⬅️با قرار دادن دستگیره درب و مغزی قفل به راحتی می توانید از درب را باز و بسته کنید.

⬅️البته باید زبانه قفل داخل یک سوراخ قرار گیرد به خاطر همین باید محلی داخل چهار چوب درب سوراخ کنید.

درب هر اتاقی نیاز به نصب قفل دارد تا به راحتی بتوانید درب را اتاق را در هر زمانی قفل کنید. برای نصب قفل درب چوبی نیاز به ابزار آلات است و شما بایید حتما قلم چکش مخصوص برای تراشیدن محل نصب قفل داشته باشید و با دریل سوراخ های قفل را باز کنید. توجه داشته باشید که این مقاله صرفا یک مقاله آموزشی است و تنها اگر تخصص لازم و کافی دارید این کار انجام دهید در غیر اینصورت با یک کلید ساز تماس بگیرید.

برای باز کردن و نصب انواع قفل درب چوبی تنها کافیست با شماره تلفن تهران کلید ۰۹۱۲۲۳۴۲۶۹۶ تماس بگیرید تا کلید ساز را بفرستد.

آموزش تصویری نصب قفل درب چوبی

اندازه گیری و تعیین محل دقیق نصب قفل چوبی

باید در مرحله اول بدانید که محل استاندارد هر قفل چوبی باید یک متر از زمین فاصله داشت باشید. سپس با قرار دادن قفل درب چوبی با مداد محل را مطابق تصویر زیر تعیین کنید.

محکم کردن درب چوبی

قبل از اینکه محل دقیق قفل را بکنید حتما باید درب چوبی را محکم کنید. کافیست یک تیکه چوب زیر درب چوبی قرار دهید تا محکم بایستد.

محکم کردن درب چوبی

سوراخ کردن محل دقیق قفل چوبی با قلم چکش

مثل نجارها باید قلم چکش مخصوص برای کندن محل قفل داشته باشید. در قسمت زبانه درب چوبی باید محل نصب قفل را بکنید تا قفل را داخل درب چوبی قرار دهید.

سوراخ کردن محل مغزی قفل چوبی

هر قفل چوبی یک مغزی دارد شما با قرار دادن قفل داخل درب چوبی نیاز به سوراخ کردن درب چوبی برای تعیین سوراخ مغزی قفل دارید تا بتوانید کلید را وارد مغزی کنید و با چرخاندن آن درب چوبی بسته یا باز شود.

 1. برای تعیین محل دقیق سوراخ کلید کافیست قفل را مطابق عکس روی درب چوبی قرار دهید.
 2. با دریل دو سوراخ را تعیین کنید و با قلم چکش اقدام به کندن سوراخ کلید قفل کنید.

نصب قفل چوبی داخل درب

قفل چوبی را داخل درب قرار دهید و سپس دو پیچ زبانه اصلی را با پیچ گوشتی برقی به درب وصل کنید تا محکم باشد.

نصب قفل چوبی داخل درب

تعیین محل قرار گرفتن زبانه قفل در چهار چوب درب

برای اینکه درب اتاق قفل شود مسلما باید با چرخاندن کلید حتما زبانه قفل داخل چهارچوب قرار گیرد. دقیقا محل را تعیین کنید و آنرا نصب کنید.

نحوه نصب مغزی و قفل درب چوبی
خلاصه مطلب
نحوه نصب مغزی و قفل درب چوبی
نام مقاله
نحوه نصب مغزی و قفل درب چوبی
توضیحات
با اینکه تمامی قفل های درب اتاق و درب ضد سرقت دارای مغزی هستند اما مغزی قفل درب چوبی متفاوت تر نسبت به بقیه است و به همین دلیل در این مقاله نحوه نصب مغزی و قفل درب چوبی را توضیح می دهیم.

1 دیدگاه در “نحوه نصب مغزی و قفل درب چوبی

 • اردیبهشت 24, 1401 at 8:53 ب.ظ
  Permalink

  باسلام و احترام
  بسیار عالی و قابل فهم هر کسی تشکر میکنم از زحمات شما و وقتی روکه قرار دادید برای آن دسته از کسانی که نیازمند آگاهی کاری رو که نکردند اما میخوان از جایی شروع کنن با سپاس از شما عزیزان

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.